בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נעצר על עבירות תעבורה ונחשד בהצתת מסגד

נער גבעות נתפס על עבירות תעבורה אך נחשד ללא ראיות בהצתת מסגד. עורך הדין נתי רום: "יחידת מפלג לאומי בימ"ר ש"י ממשיכה ברדיפתה האובססיבית כלפי מתיישבים"

  • שלום פרידמן
  • ל' ניסן תשפ"ב - 19:13 01/05/2022
גודל: א א א
המסגד בזיתא ג'מאעין לאחר הפיגוע בבאר שבע  (תיעוד שהופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
המסגד בזיתא ג'מאעין לאחר הפיגוע בבאר שבע (תיעוד שהופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

נער גבעות נעצר על עבירות תעבורה, והואשם ללא ראיות בהצתת מסגד.

לפני כחודש, נעצר נער גבעות, לאחר שנמלט ממחסום ארעי של המשטרה. לאחר מעצרו הועבר לחקירה בימ"ר ש"י שם נחקר הנער בחשד לניסיון הצתת מסגד במהלך אירוע "תג מחיר" שקרה מוקדם יותר באותו לילה, וכן בעבירות הקשורות לנהיגה, ומעצרו הוארך מספר פעמים.

אלא שבאחד מדיוני הארכת המעצר, משהתברר כי אין בידי המשטרה ראיות הקושרות את הנער לביצוע נסיון הצתת המסגד, שופטת ביהמ"ש השלום חוי טוקר, דחתה את בקשת המשטרה להארכת מעצרו של הנער, והורתה לשחררו בערבות. לדברי עורכי דינו של הנער, בפסק הדין ביקרה השופטת את התנהלות המשטרה לאור העובדה שאין תשתית ראייתית למעצרו, וכמו כן כתבה השופטת כי "יש להצטער על היאחזות בעבירת הנהיגה לשם המשך המעצר".

או אז, לאחר פסיקת השופטת, הגישה מחלקת התביעות של ימ"ר ש"י כתב אישום נגד הנער, בו נאשם בין היתר בהחזקת חומרים מסוכנים ובעבירות הקשורות לתחבורה.

אולם, בדיון שנערך לאחר הגשת כתב האישום, התברר שאין בסמכות מחלקת התביעות להגיש כתב אישום בגין עבירות בסדר הגודל המדובר, ולכן, המשטרה חזרה בה מהאישום לגבי החזקת החומרים המסוכנים, כך שהנער הואשם לבסוף בעבירות תחבורה בלבד.

בשל השינוי המהותי בכתב האישום, הורה השופט חיים פס מבית המשפט לנוער על שחרור הנער ללא תנאים מגבילים.

עו"ד אביחי חג'בי שייצג את הנער מטעם ארגון "חוננו" מסר כי "היחידה הלאומנית של ימ"ר ש"י לוקה שוב ושוב בעוורון משפטי. בית המשפט הורה על שחרור מרשי ללא תנאים תוך שהבהיר בהחלטתו לנציגת התביעות כי ספקולציות אינן מספיקות וכי עליה להצטייד בראיות".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עו"ד נתי רום אשר סייע לנער בעת מעצרו מטעם ארגון חוננו הוסיף "נער כבן 16, ללא עבר פלילי, נעצר בחשדות כבדים ומעורפלים על תג מחיר. מהרגע הראשון טענו כי מדובר לכל היותר בעבירות תעבורה ואין שום קשר לעבירות של תג מחיר. לצערנו, בגלל חזותו ובגלל שיש לו פיאות, משטרת ישראל החליטה להטעות את בית המשפט ולהגיד שכביכול יש להם ראיות על תג מחיר, למרות שמהרגע הראשון הוא נתן אליבי ולא היה קשור. למרות כל זאת, המשיכה משטרת ישראל לרדוף אותו ולנסות לעצור אותו עד תום הליכים. אנחנו שמחים מאוד שבית המשפט החליט לשחרר אותו, הפעם ללא תנאים מגבילים כלל".

"זה מדהים", הוסיף רום, "שיחידת מפלג לאומי בימ"ר ש"י ממשיכה ברדיפתה האובססיבית כלפי מתיישבים, גם אם הם מבצעים עבירות תעבורה, ומשקיעה בכך מאמצים גדולים מאוד".

"אנו שומעים כל הזמן שמשטרת ישראל מתקשה לאכוף את החוק בעבירות חמורות בגלל בעיות כוח אדם, ויפה תעשה אם תתעדף אירועים כמו זריקת בקבוקי תבערה ואירועי תקיפה חמורים, שמתקיימים מידי יום במדינת ישראל ובפרט ביהודה ושומרון ובירושלים, ותקצה משאבים לסיכול טרור - ולא תתעסק בעבירות תעבורה. בטח לא יחידות הימ"ר שאמורות להתעסק בפשעים חמורים", סיכם עו"ד רום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון