בע"ה ט' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סופי: הר הבית יסגר ליהודים ביום ירושלים

מתשובת המשטרה לארגון סטודנטים למען הר הבית עולה כי ככל הנראה ההר אכן יסגר ליהודים ביום ירושלים. בג"צ ידון בעתירה שהוגשה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' אייר תשע"ט - 15:23 14/05/2019
גודל: א א א
יסגר ליהודים. הר הבית (סובו ציון)
יסגר ליהודים. הר הבית (סובו ציון)

 

תשובה שהועברה ממשטרת מחוז ירושלים במשטרה בתגובה לפנייה של תנועת סטודנטים למען הר הבית, מאשרת את כוונתה של המשטרה, לסגור את הר הבית ליהודים ביום ירושלים שיחול בעוד כשבועיים.

בתשובת המשטרה נכתב: "מדי שנה הר הבית סגור לביקורים בימים האחרונים של חודש הרמדאן, מטעמים של שלום הציבור ובטחונו וסדר ציבורי". בתשובתה ציינה המשטרה כי הדבר נתון כעת בפתחו של בג"צ בגין עתירה שהגישו נאמני הר הבית.

כזכור לפני כשבועיים פורסם כי במהלך חודש הרמאדן מטילה המשטרה סנקציות שונות בנוגע לכניסת יהודים להר הבית. לאורך החודש מתאפשרת כניסת יהודים בשעות הבוקר בלבד. בימים מסויימים, בינהם יום ירושלים, נשללת הכניסה מכל וכל. 

מתנועת סטודנטים למען הר הבית ומהקרן למורשת הר הבית נמסר בתגובה: "לא נשלים עוד עם אפליית היהודים במקום קודשם, בוודאי לא ביום שחרור האתר היקר הזה.

ניאבק על השארתו פתוח כפי שאדם נאבק על ביתו. אנו קוראים לכל נבחר ציבור ואזרח  המחוייב לעקרונות הדמוקרטיה, לחופש פולחן ולחופש גישה, להילחם על השבת הר הבית לריבונות ישראלית, ולהתייצב עמנו ביום שחרור ההר בפתח ההר ולדרוש לעלות אליו כביטוי לרגשות העם כולו".

למאבקם של אנשי הר הבית מצטרפים אישי ציבור שונים, בינהם איש התקשורת ינון מגל שכתב היום בחשבון הטוויטר שלו: "אדוני ראש הממשלה, לא יעלה על הדעת לסגור את הר הבית ליהודים ביום שחרור ירושלים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד