בע"ה כ"ט אלול תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סיפור תקיפת האישה בגאולת ציון מגיע לכנסת

נפגעת הפינוי האלים בגוש שילה אשר שוטרים פגעו בחריפות בכבודה בעוד חבריהם מתעדים את המתרחש תגיע לוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת

  • ט"ז טבת תשע"ט - 14:06 24/12/2018
גודל: א א א
ההרס בגאולת ציון (TPS)
ההרס בגאולת ציון (TPS)

מחר (שלישי) תדבר בוועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת האישה שהופשטה על ידי שוטרים במהלך פינוי בגוש שילה, בעוד חבריהם מתעדים את האירוע.  מדובר בדיון מהיר בנושא הפינוי האלים שהתרחש בגוש שילה לפני כחודש, במהלכו הפשיטו שוטרים את האישה, לקחו ממנה את ילדיה ותיעדו את כל הנעשה.

את הדיון שכותרתו 'פינוי אלים והתעללות במשפחה בגאולת ציון' יזמו חברות הכנסת שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי), נורית קורן (הליכוד), מירב בן ארי (כולנו), ועליזה לביא (יש עתיד). בין המוזמנים לדיון: המשרד לביטחון פנים, מועצה אזורית מטה בנימין, נציגי התושבים, משרד הפנים, פרקליטות המדינה וארגון חוננו.

נזכיר כי עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו הגיש תלונה בשם האישה הנפגעת כנגד השוטרים, בגין  "פינוי אלים ופגיעה חריפה בצנעת האישה", ובה דרש לפתוח בחקירה דחופה ולתפוס את הצילומים מהאירוע.

אולם כאשר הגיעה האישה להתלונן, נדהמה לגלות כי התיעוד שהעבירו שוטרי מג"ב למשטרה הינו חלקי ביותר, כולל את תחילת האירוע ואת סופו, בעוד שכל השלב של פגיעת השוטרים בה חסר. כאמור, כעת כינסו חברות כנסת ממפלגות שונות דיון בעניין.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו מסר "אני מקווה כי באמצעות הועדה ייחשפו הסרטים המתעדים את האירוע, וניתן יהיה להתחיל דיון על מה שהיה שם".

 

לאחר האירוע פרסמנו את עדותה של האשה כפי שתוארה במכתב ששיגר עורך דינה לרשויות.

בתלונה, אשר כותרתה "פינוי אלים ופגיעה חריפה בצנעת האישה", דרש עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו  לפתוח בחקירה דחופה וכן לתפוס את כלל הצילומים מהאירוע. "מתלוננת שפונתה מביתה במהלך הריסתו בגאולת ציון פנתה אלי, ומסרה לי עדות קשה על הפעלת אלימות כלפיה וכלפי הילדים והתינוק שלה, אלימות אשר הגיעה לכלל חשיפת האיברים הצנועים שלה לעיני השוטרים ולעיני המצלמות", נכתב בתלונה.

בהמשך מתאר יאדו את דבריה של האישה תוך שהוא מציין שאת עדותה נתנה תוך בכי "... לקחו את הילד, התחיל לצרוח אמא אמא, אחרי זה באו אלי לקחו את הגדול שלי בן ארבע וחצי, הוציאו אותו אחרי, זה באו אלי אמרו לי לצאת, אמרתי אין סיכוי, והתחילו להרים אותי ואז הגיעו מג"בניקיות והתחילו פשוט למחוץ לו את הראש לקטן בן שמונה חודשים ואז לקחו לי אותו ועשו לו שריטה בפרצוף.

אחרי זה פשוט העיפו לי את הכיסוי ראש, והתחלתי לצרוח ולהתחנן שיביאו לי את הכיסוי ראש, זה לא עניין אותם, הם רק הרימו לי את הרגליים, בן החזיק מאחורה ובנות החזיקו מהידיים ואז התחילו להוציא אותי, ניסיתי בכל הכח להשתולל שיביאו לי את הכיסוי ראש זה לא עניין אף אחד", נכתב. בהמשך התלונה מפורט כיצד צניעותה נפגעה באופן קשה, כששוטר הוריד לה את בגדיה, תוך שגוררים אותה מביתה ותוך ששוטרים נוספים מתעדים את הנעשה.במערכת הקול היהודי בחרנו שלא לחשוף את כל פרטי האירוע מחמת צנעת הדברים.

   | "טענת האישה נשמעת אותנתית וכאובה"

נזכיר כי ביום חמישי האחרון הגיעו כוחות המנהל האזרחי לגאולת ציון, יחד עם כוח משטרתי גדול, על מנת להרוס שלושה מבנים במקום. בנוסף לתלונתה של האישה על האלימות וההטרדה כלפיה, נרשמו תלונות נוספות על אלימות מצד שוטרי מג"ב ועל חפצים שנעלמו במהלך הפינוי.  

מעו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, המטפל מטעם הארגון בתלונתה של האישה, נמסר: "אנו דורשים שתערך חקירה דחופה של כל הסרטונים של האירוע". עו"ד יאדו דורש הסברים לפגיעה החמורה בצניעותה של האשה כמו גם לכל אחד ואחד מפרטי התלונה. 

העתקים מהתלונה שלח עו"ד יאדו גם לשרת המשפטים איילת שקד, לח"כ בצלאל סמוטריץ ולח"כ שולי מועלם "ממען אתכם לתלונה קשה שקיבלתי והוצאתי בדבר פינוי אגרסיבי של אישה, אם לשלושה קטנים, מבית בגאולת ציון. לטענת האישה, שנשמעת אותנטית וכאובה...היא נחשפה באיבריה הצנועים ביותר לעיני שוטרים ולעיני מצלמות, וזה מלבד חשיפה של חלקי גוף אחרים. יש תיעוד מצולם של האירוע, וחומרת התלונה מצדיקה בירור ממצה, אסרטיבי ומידי, ואם התלונה נכונה אז צריך להסיק מסקנות. לידיעתם ולטיפולכם לקידום העניין." נכתב.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "לצערנו שוב אנו נתקלים בהכפשות וטענות שווא כלפי לוחמים שביצעו את תפקידם ללא דופי. מבירור הפרטים וצפייה בתיעוד המבצעי של האירוע, עולה כי האישה היא זו שנקטה באלימות מילולית, גזענות והתנגדות אקטיבית כלפי הלוחמים שבאו לבצע את המשימה שהוטלה עליהם ולא להפך. הכוחות שפעלו באזור נתקלו באלימות קשה מצד המתיישבים שהתנגדו תוך שימוש ציני בילדים ותינוקות חסרי ישע בניסיון לסכל את פינוי והריסת המבנים הבלתי חוקיים כדין.

באחד המבנים התבצרו שתי נשים עם ילדים כשאחת מהן התנגדה לפינוי באלימות תוך קריאות גזעניות כלפי השוטרים שנאלצו לפנותה תוך שמירה על כבודה ככל שניתן, למרות שהיא זו שלא שמרה על כבודם של לובשי המדים והייתה רחוקה מלנהוג כמי שמבקשת להגן על ילדה. התיעוד של האירוע מוכיח כי האישה בהתנגדותה האלימה היא זו שגרמה לכך שנפל כיסוי ראשה ובטענותיה לא עולות בקנה אחד עם המציאות. מן הראוי שאלו שבחרו להציג את המקרה תוך סילוף העובדות יעשו חשבון נפש לאור הסרטון שמוכיח התנהלות מקצועית ורגישה של השוטרים אל מול התפרעות והתנהגות אלימה וחסרת אחריות מנגד, ויותר מכך מן ראוי שטרם הבחירה לפרסם הכפשות שקריות מעין אלו - יוצג המקרה נאמנה לאמת המתועדת".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד