בע"ה י"ד תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סמוטריץ' מגיב: נוער הגבעות "מונע מאידיאולוגיה חיובית בבסיסה"

שר התחבורה מגיב לחשיפת הקול היהודי בנושא נוער הגבעות: "הם צריכים חיבוק וחום שיתעל את האנרגיות והשאיפות שלהם לאפיקים חיוביים"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ט סיון תשע"ט - 21:47 02/07/2019
גודל: א א א
השר בצלאל סמוטריץ' (צילום: אברהם שפירא)
השר בצלאל סמוטריץ' (צילום: אברהם שפירא)

בעקבות תחקיר הקול היהודי אודות המלצות הוועדה בראשות האלוף במיל' אבי מזרחי בנושא נוער הגבעות, מגיב שר התחבורה ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' וקורא לפעול עם נוער הגבעות בכלים חינוכיים.

"אינני מכיר את המלצות הוועדה ועל כן איני יכול להתייחס לפרטיהן", מסר לקול היהודי שר התחבורה סמוטריץ'.

"דבר אחד צריך לומר בבירור: תופעת נוער הגבעות היא תופעה שצריכה לקבל מענה בכלים טיפוליים חינוכיים וקהילתיים בעיקרם, ולא "למגר אותה באגרוף ברזל" כפי שניתן לשמוע מעת לעת מאנשים שלא מבינים דבר וחצי דבר בחינוך ובהתנהגות עם נוער.

מדובר בנוער ערכי בבסיסו שמונע מאידיאולוגיה חיובית כשלעצמה. אכן, ניתן למצוא בה גם תופעות לוואי במאפיינים סיכוניים כפי שניתן למצוא באוכלוסיות אחרות של נוער על הרצף הסיכוני. תופעות של מרידה בסמכות, אנרכיה, הפרת חוק וכד'. בתופעות השליליות הללו צריך לטפל בכלים חינוכיים כפי שמטפלים בכל נוער אחר עם מאפיינים דומים.

לדבריו, "השימוש בכלי אכיפה דרקוניים גם כיום הוא רב מידי ומוכח ככזה שרק גורם נזק, מעמיק את הכעס והניכור של בני הנוער כלפי מוסדות המדינה ורק מעצים את התופעה. בני הנוער הללו צריכים חיבוק וחום שיתעל את האנרגיות והשאיפות שלהם לאפיקים חיוביים".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 2 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד