בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ספר לכתה א' - בלי יהודה ושומרון ורמת הגולן

עשרות אלפי תלמידי כתה א' בישראל לומדים בספר לימוד ובו מפה ללא יו"ש ורמת הגולן. משרד החינוך: "הנושא יטופל"

  • יח"צ
  • כ' שבט תשפ"א - 19:07 02/02/2021
גודל: א א א

האם משרד החינוך מדיר את יו"ש והגולן? הורים לתלמידי אחד מבתי הספר בשומרון נדהמו לגלות כי בספר ללימוד הקריאה של בתם הלומדת בכתה א', מופיעה מפה של מדינת ישראל אולם ביתם ולמעשה כל חבל הארץ של יהודה שומרון ורמת הגולן נעדר מהמפה. 

ההורים פנו לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וזה פנה במכתב דחוף לשר החינוך בו הוא קורא לו להסיר לאלתר את ספר הלימוד ממצבת הספרים המאושרים ללימוד בבתי הספר, ולבדוק את כלל הספרים של אותה הוצאה לאור.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

"לא יעלה על הדעת שמשרד החינוך יפעל כאחרון ארגוני ה bds ויאפשר הדרת כחצי מליון בני אדם בהם כ 400,000 תלמידים מספרי הלימוד. אני פונה אליך ומבקש לבטל את אישור השימוש בספר זה ולחקור כיצד אושר דבר כזה, כמו כן אני מבקש לעבור על כלל הספרים ולוודא שהתופעה לא חוזרת על עצמה. זהו דבר שהוא מעוות פוליטית מנוגד לחוק החרם,  ובעיקר לא ראוי שתלמידי ישראל ילמדו מספר כזה". 

המדובר הוא בספר: "קריאה ראשונה" בהוצאת יבנה בונוס בע"מ, בחוברת החמישית העוסקת במדינת ישראל ונקראת "אני וארצי" ואויירה עי א. אסאו. 

אמו של אחד הילדים בשומרון בו נמצא ספר הלימוד אמרה: "הופתעתי לגלות שבמדינת ישראל בספר קריאה המיועד לחינוך הממלכתי מופיעה מפת ארץ ישראל לא בשלמותה. כבר בכתה א' מציגים בפני ילדים מידע מוטעה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך יפעל בהתאם להנחיית שר החינוך ויתקן את הטעות. לנוכח זאת, התבקש המוציא  לאור להוריד את המפה הקיימת ולהכניס את השינוי הנדרש, כך שהוא יתפרסם במהדורה שיוצאת בימים אלה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד