בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עו"ד ברכה: "עוצמת הראיות קלושה ביותר"

עו"ד אמיר ברכה המייצג את הקטין פנה לפרקליטות וביקש כי תשקול היטב את הגשת כתב האישום כאשר עוצמת הראיות כה קלושה: "מדובר בחיים ומוות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז שבט תשע"ט - 16:43 23/01/2019
גודל: א א א
(צילום: ליאת ברכה)
(צילום: ליאת ברכה)

עו"ד אמיר ברכה מארגון חוננו הגיב להתפתחות הנוספת בתיק חקירת מותה של הערבייה בסמוך ליישוב רחלים ולהארכת המעצר הנוספת של הקטין.

עו"ד ברכה אמר כי "במקרה שאינני זוכר כמוהו התקיים היום דיון בהצהרת תובע שניה במספר, דבר שמלמד כשלעצמו שגם הפרקליטות איננה שלמה כלל ועיקר עם ההחלטה להגיש כתב אישום.

לאור התפתחויות בחקירה עלתה על השולחן שאלת שחרורו למעצר בית בתנאים מגבילים. השופט הורה לפרקליטות לשקול לעומק את שאלת הגשת כתב האישום. שכן כתב אישום בעבירה כה חמורה כשעוצמת הראיות כה קלושה עלולה להסב נזק בלתי הפיך לקטין ולמשפחתו", אמר העו"ד.

ברכה הוסיף ופנה לפרקליטות ואמר "אני מנצל את הבמה מכאן ופונה לפרקליטות - אל נא תהי ידכם קלה על ההדק שכן מדובר בחיים ומוות".

כאמור מוקדם יותר היום (ה')הובא הקטין לבימ"ש השלום בראשל"צ לדיון בעניינו שם הוארך המעצר ביום נוסף. בדיון חזרה הפרקליטות על עמדתה לפיה התיק בשל להגשת כתב אישום. 

עם זאת, ולאור הארכות המעצר החוזרות ונשנות נלמד כי הראיות בתיק קלושות ביותר וכי ההחלטה על הגשת כתב האישום על בסיסן של ראיות אלו איננה פשוטה כלל ביותר.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד