בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עצורי הבית המנהליים ישנו בתחנת המשטרה - "לא יכולים להישאר בבית"

בעקבות הטרדות השוטרים, עצורי הבית התייצבו בתחנות המשטרה והודיעו כי נמאס להם - חלקם נעצרו

  • יח"צ
  • י"ט אדר תש"פ - 12:48 15/03/2020
גודל: א א א
(באדיבות המשפחה)
(באדיבות המשפחה)

חמישה מעצורי הבית המנהליים התייצבו אמש (מוצ"ש) בתחנות משטרה ברחבי הארץ והודיעו לשוטרים כי אין באפשרותם לשהות יותר בבתי הוריהם בלילות, וזאת בעקבות הטרדות חוזרות מידי לילה של השוטרים בביתי המשפחות, דבר אשר פוגע בכל בני המשפחה ובהוריהם.

החמישה, עצורים במעצרי בית ליליים, בצו אלוף אשר קובע כי מידי לילה הם מחוייבים לשהות בבית הוריהם. הצו ניתן ללא שהתבקשה הסכמת הוריהם למהלך, למרות שכל החמישה אינם מתגוררים בבית ההורים.

כאמור, הצו גורר הגעה של שוטרים מידי לילה, בשעות הקטנות, לבדוק כי העצורי בית מקיימים את הצו. המשמעות היא דפיקות בדלת הבית והשכמת כל בני המשפחה מידי לילה.

בעקבות כך, שיגרו החמישה הודעות במהלך שבוע שעבר לאלוף כי הם לא יכולים יותר לגרום את הסבל לבני משפחותם. ואמש הם התייצבו בתחנות המשטרה והודיעו כי הם יותר לא יוכלו לשהות בבית הוריהם.

השוטרים לא ידעו כיצד לנהוג בנערים, וחלקם נאלצו לישון בכניסה לתחנה לאורך כל הלילה. בסופו של לילה נעצרו שלושה מהנערים והם יובאו היום לדיונים בבתי המשפט השלום בפ"ת, נוף הגליל וקרית שמונה. את השלושה ייצגו עו"ד נתי רום ועו"ד משה פולסקי מארגון חוננו.

עו"ד נתי רום מסר "ישנה תופעה, אשר לצערנו יצאה מכל פורופורציה, של שימוש בכלים דרקונים כנגד נערים מההתיישבות, ללא הטחת ראיות כנגדם וביום בהיר אחד מודיעים להם כי הם במעצר בית לילי והגבלות נוספות. כי מי שזכויות אדם חשובות לו, שדמוקרטיה חשובה לו, לא יכול להסכים עם השיטות הללו, בטח שמדובר בנערים צעירים, שרבים מהם חשודים בעבירות רכוש בלבד.

בעיה נוספת היא שמדובר בבגירים שאלוף הפיקוד מורה להם לשהות במעצר בית לא בבתיהם, מבלי לקבל את אישור המארחים והדבר בלתי מתקבל על הדעת. אם הצבא משתמש בכלי כל כך חמור, שיתכבד ויעמיד לרשותם חדר בבית מלון או לחילופין יאפשר להם לשהות היכן שיחפצו ולא באופן שנעשה."

עו"ד משה פולסקי הוסיף "לא היה מקום לעצור את הנערים הללו. מדובר בנערי גבעות ללא כל ראיות מוציאים נגדם צווים מנהליים, לאחרונה נזכיר שר הביטחון אף שקל בשנית וחזר בו מצו דומה. לא רק זו שמוציאים צווי אלוף דרקוניים, משטרת ישראל באה יום יום, לילה לילה, גם בשבתות וגם בחגים ומפרים את שגרת יומם של המשפחות, לא מאפשרים חיי משפחה תקינים, הנערים, האחים וכל המשפחה מוטרדים, כולם בטראומה. ההורים לא מסוגלים לעמוד בנטל ובלחץ הזה. הנערים עדכנו את המשטרה, ככה שלא ברור מדוע נעצר. במקרים כאלו בהם עצור מודיע ומתייצב בתחנת המשטרה זה מראה על כיבוד החוק ואני סבור שבימ"ש ישחרר אותם ללא כל תנאי.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד