בע"ה י"ט אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פניה לרוה"מ: "אתה תומך בהתיישבות או בדו"ח ששון?"

פורום ההתיישבות הצעירה דורש מנתניהו להתחיל לדאוג בפועל לחיי המתיישבים. דגן: "האהבה לממשלה לא תסיח דעתנו מהאחריות לבטחון התושבים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח טבת תשע"ט - 12:50 26/12/2018
גודל: א א א
 (דוברות רוה"מ)
(דוברות רוה"מ)

לאחר שהבוקר (ד') התעוררה סערה בקרב ראשי ההתיישבות בנוגע לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כאשר מספר ראשי מועצה החרימו את הפגישה הסתיימה הפגישה בצהריים.

ראשי המועצות אשר השתתפו בפגישה אומרים כי יצאו מרוצים. "אמנם לא תמיד קיבלנו כל מה שרצינו אך אנו לא מחרימים ראש ממשלה", אמרו.

בפורום ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון אשר פועל למען קידום ואישור היישובים הצעירים פנו לראש הממשלה ודרשו כי יחל לפעול למען קידום אשרור היישובים-במעשים.

"כבוד ראש הממשלה. עליך לבחור. ההתיישבות או טליה ששון! אתה טוען שהבאת ״השגים גדולים להתיישבות״ , זה נחמד, אבל אנחנו- עשרות אלפי מתיישבים- רוצים פשוט לחיות. רוצים להשתחרר סוף סוף מהלפיתה של טליה ששון, יו״ר הקרן החדשה, שבמחי דו"ח אחד הקפיאה את התפתחות הישובים שלנו", כתבו.

"רוצים חשמל, רוצים מים, רוצים הסדרה - את זה לא קיבלנו ממך.  אתה צודק, זה קרב על הבית, והיום יש לך הזדמנות אחרונה להוכיח שאתה לא חזק רק בקמפיינים על הגב שלנו- אלא גם במעשים. 
שבאמת אכפת לך ליישם מדיניות ממשלת ימין ולא מדיניות של הקרן החדשה, שבאמת אכפת לך מהבית שלנו.

אפשר הצבעה על חוק מרקם חיים עוד לפני פיזור הכנסת , הכרז על לוח זמנים אינטנסיבי להסדרת היישובים, וקבע תקנות מיידיות המאפשרות חיים נורמליים ושרותים בסיסיים ביישובים עד להשלמת תהליך הסדרתם. 

אז נאמין שגורל ההתיישבות חשוב לך", סיימו את מכתבם.

בתוך כך, ראש המועצה האיזורית שומרון שהחרים את הפגישה הגיב לאחר הפיגוע בשומרון גם בנושא זה.

"אובדן ההרתעה הבטחונית ע"י ממשלת ישראל, והיעדר התקצוב המינימאלי הנדרש ע"י צהל לאבטחת הישובים ומרכיבי הבטחון מזמינים פיגועים.  אנחנו ניצלנו היום בנס מעוד פיגוע רצחני שהיה יכול להגמר אחרת, יש לנו 3 נפגעי חרדה שכרגע מטופלים, וחיילים גיבורים שהגיבו כמו שצריך ומנעו פיגוע רצחני. 

אבל אנחנו לא יכולים לסמוך על הנס. אנחנו נלחם בכל הכח על בטחון התושבים שלנו. גם במלחמה עיקשת בטרור וגם בהבאת מרכיבי בטחון כמו שצריך. ולא נוותר לאף אחד כולל לא לממשלה הלאומית שלנו. כי האהבה והכבוד שיש לנו לממשלה הזו לא יסיחו את דעתנו מאחריותנו הראשונית. לדאוג לבטחון הבסיסי של חצי מליון תושבים ביהודה ושומרון", דברי דגן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד