בע"ה י"ג אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשד: פעיל TIPH ניקב צמיגים של תושב חברון

תושב חברון שהבחין כי פעם אחר פעם מנוקבים צמיגי רכבו גילה כי ככל הנראה פעיל מארגון המשקיפים TIPH אחראי למעשה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אב תשע"ח - 10:01 18/07/2018
גודל: א א א

אלעד פס (דודה של התינוקת שלהבת פס הי"ד) סבל בשנה האחרונה מיד אלמונית שדאגה לנקב את צמיגי רכבו פעם אחר פעם.

פס תמה כיצד גלגלי רכבו מנקובים שלוש פעמים כאשר כל זה מתרחש סמוך לביתו בבית הדסה בחברון כאשר במקום עמדה צבאית ומצלמות.

אלעד המשמש בין היתר כפראמדיק במד"א סיפר כי הרכב ניזוק פעם ראשונה לפני כשנה, מאז הגיש שוב ושוב תלונות במשטרה אך ללא הועיל. 

כעבור חודש החליטו שוטרים במשטרת חברון להוציא את מצלמות האבטחה ולנגד עיניהם התגלה מי אחראי לנזקים החוזרים והנשנים.

רכב של משקיפי TIPH בחברון, עצר סמוך לרכבו של פס, אחד מיושבי הרכב יצא ממנו הביט לצדדים וכאשר ראה שאין איש הוא תועד מתכופף סמוך לגלגל ולאחר שהתרומם הסתבר כי גלגלי הרכב נוקבו.

בני הזוג פס פנו באמצעות עו"ד בן גביר למשטרת חברון ודרשו לקבל את סרטון האבטחה על מנת לשקול הגשת תביעה אזרחית נגד משרד החוץ ולדרוש הסרת החסינות של המשקיפים הזרים.

הבוקר (ד') עם חשיפת הפרשיה אומר פס כי, "עוד קודם לכך שהסתבר לי שהמשקיפים הזרים עומדים מאחורי ההתנכלות, ידעתי כי מדובר בארגון אנטישמי, אך לתדהמתי הם לא רק תומכי טרור אלא גם מעורבים במעשי חבלה והתנכלות ליהודים".

עו"ד של פס איתמר בן גביר אמר, "הבעיה היא לא רק עם המשקיפים הזרים שמרגע הגעתם היה ברור כי תפקידם הוא לדווח באופן מוטה ומסולף אלא עם משרד החוץ ומדינת ישראל שמאפשרת את הפראסה הזאת. היום ברור כי המשקפים חברו לארגוני המחבלים מחברון ויש לסלק אותם מהמקום, אוזלת היד של משרד החוץ וגם של המשטרה בטיפול היא מדהימה.

הרי אם היה מדובר ביהודי שמנקב צמיגים בחברון, תוך שניה הוא היה נעצר, ומוגש נגדו כתב אישום, המשקיף הזר עדין לא נחקר, כנראה ברח מחברון אחרי שנה של חוסר מעש מצד המשטרה, וההתנהלות הזאת היא חמורה לקויה, ומפקירה את תושבי חברון היהודים". 

בשבוע שעבר עלה ארגון TIPH לכותרות כאשר פורסם כי פעיל הארגון סטר לילד בן עשר מהיישוב היהודי בחברון במהלך סיור שהתקיים במקום. לאחר לחץ ציבורי ופרלמנטרי שהופעל על הארגון ועל משרד החוץ גורש הפעיל מישראל.

עם חשיפת הפרשייה הנוכחית קוראים גורמים ביישוב היהודי להודיע על ביטול המנדט הניתן לפעילי הארגון בחברון, לפרק אותו ולהשיב את כלל הפעילים לארצות מהן באו.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד