בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: 1000 איש במעברות הירדן ביום הכניסה לארץ

כ-1000 יהודים הגיעו אמש (ב') לאירוע מיוחד באתרי העיר יריחו לכבוד יום כניסת בני ישראל לארץ

  • דוד אור שחר
  • י"א ניסן תשע"ח - 16:00 27/03/2018
גודל: א א א
הטקס ביריחו  (שלמה וסרטייל)
הטקס ביריחו (שלמה וסרטייל)

כאלף יהודים השתתפו אמש (ב') בטקס מיוחד לציון יום כניסת בני ישראל לארץ ישראל במתחם מעברות הירדן הסמוך ליריחו. בין היתר נכנסו לבית הכנסת העתיק שלום על ישראל ביריחו, בתל יריחו ובבית הכנסת נערן.

ארנה קובוס, ממארגנות האירוע אמרה לקול היהודי כי "י' ניסן  הוא יום בו חצה עם ישראל את הירדן בכניסתו לארץ הקודש. כך נסגר מעגל יציאת מצריים עם יהושע בן נון המכניס את בני ישראל לארץ ברטט".

קובוס הוסיפה כי "ברוך שמו הצלחנו השנה לקיים אירוע גדול של 1,000 איש, בהשתתפות ברוכה של האלוף עוזי דיין, אבי רוגובסקי, ובית ספר שדה גוש עציון. קיימנו סיור מודרך מקיף באתרים של יריחו: בבית הכנסת שלום על ישראל, בתל יריחו ובבית הכנסת נערן".

צפו בגלרייה מהאירוע

לאחר הסיור המשיכו המטיילים לטקס במעברות הירדן, המקום הנקרא בערבית 'קאסר על יהוד'. "זהו המקום בו עם ישראל חצה את הירדן בהנהגתו של יהושע בן נון", אומרת קובוס.

שם התקיים טקס גדול ושמח לציון היום המיוחד. בין השותפים בכנס היו ראש מועצת בקעת הירדן דויד אלחיאני וראש מועצת מגילות אריה כהן שאמרו דברי ברכה.

האלוף במיל' עוזי דיין והרב ד"ר חגי בן-ארצי מסרו שיחות על מעלת המקום, ומקהלת החזנים "בת קול", בניצוחו של דודי לייבוביץ, יחד עם החזן הצבאי הראשי סא"ל שי אברמסון, קיימו הופעה.

לסיום אמרה קובוס כי "זו הייתה חוויה מרוממת! בע"ה בשנה הבאה האירוע יגדל עוד!"

במהלך חג הפסח הקרוב יערכו עוד מספר אירועים המתאימים לכל המשפחה ביריחו וסביבותיה, לחיזוק האחיזה היהודית במקום. מדרשת נביעה המארגנת את האירועים מזמינה את הציבור לבא וליטול חלק, ולהנות מחוויה יהודית ושורשית לכל המשפחה.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון