בע"ה כ"א ניסן תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: בלשי משטרה חונקים צעיר יהודי בשומרון

הבלשים עצרו תוך הפעלת אלימות קשה את הצעיר שעבד באתר בנייה, וזאת בחשד שהפר צו מנהלי

  • אלחנן גרונר
  • כ"ז אלול תשע"ז - 16:12 18/09/2017
גודל: א א א

צילום: הקול היהודי

אלימות המשטרה נמשכת: בלשי משטרה תועדו כשהם עוצרים צעיר יהודי בצורה אלימה וברוטאלית, וזאת למרות שלא הפעיל כלפיהם שום אלימות.

מדובר באירוע שהתרחש היום (ב') בשעות הצהריים, כאשר בלשי המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י הגיעו לאתר בנייה ביושב הר ברכה ועצרו צעיר יהודי תושב יצהר בחשד שהפר צו הרחקה מנהלי נגדו.

לדברי עדי ראיה ששוחחו עם הקול היהודי, הבלשים התנפלו עליו וחנקו אותו מיד, מבלי שהנער התנגד למעצר. לאחר השלב הזה מתחיל התיעוד בו נראים הבלשים גוררים את הנער, ובשלב מסויים הוא שואל אחד מהם מדוע היכה אותו, והנוכחים מבקשים מהבלשים להזדהות.

בשלב זה הצעיר אזוק באחת מידיו ושלושה בלשים אוחזים בו, אך הם מתחילים לומר כי הוא מתנגד למעצר על אף שהוא אומר להם שאינו מתנגד ורק דורש לדעת מדוע היכו אותו ללא סיבה. אחד הבלשים נראה בתיעוד כשהוא חונק את הצעיר ואוחז בחוזקה בפניו, והבלשים מפילים אותו לארץ.

בשלב זה טוענים הבלשים כי הצעיר מסרב להביא להם את ידו השניה והבלשים משלימים את איזוקו בכח תוך שהוא זועק מכאב.

אתמול (א') פורסם תיעוד של אלימות משטרתית קשה כלפי מפגינים מהעדה החרדית שמחו על מעצרו של נכד האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק. באחד הסרטונים, אותו צילם כתב כיכר השבת ישראל כהן, נראה שוטר מג"ב דוחף בברוטאליות מפגין שעומד עם ידיו מאחורי הגב, וזאת ללא כל סיבה. המפגין מוטח בכביש בחוזקה.

אלימות שוטר בהפגנת העדה החרדית. צילום: ישראל כהן

במהלך ההפגנות צולמו שוטרים כשהם בועטים במפגינים ומשליכים כובעים של המפגינים בכוונה. בסרטון נוסף שפורסם נראה קצין משטרה אוחז בדבר מה ומשליך אותו, ותחילה פורסם כי מדובר במשפקיים של אחד המפגינים שהקצין ריסק אותם. בהמשך נשמעו טענות לפיהן הקצין מצא על הרצפה סכין יפנית.

מפכ"ל המשטרה הודיע כי מח"ש חוקרת את האירועים ובהמשך תבדוק את האירועים גם המשטרה עצמה.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד