בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: למרות ההרס - קול התורה ממשיך להישמע בחומש

למרות הרס מבנה הישיבה במקום בחורי ישיבת חומש ממשיכים להשמיע את קול התורה על חורבות היישוב. "כוחנו באמונה התמדה ועקשנות"

  • יח"צ
  • י"ב אדר ב תשע"ט - 09:52 19/03/2019
גודל: א א א
קול התורה ממשיך להישמע. בחורי הישיבה בחומש (צילום מסך)
קול התורה ממשיך להישמע. בחורי הישיבה בחומש (צילום מסך)

בשבוע שעבר כוחות צבא, משטרה ומנהל ביצעו בחומש הרס של בית המדרש, חדר אוכל ומבנה שירותים. ביקור במקום מגלה, כי הבחורים ממשיכים ללמוד בהתמדה ואף זוכים למבקרים ותמיכה.

"למחרת ליל ההרס כבר המשכנו בשגרת יומנו" אומר אחד הבחורים בישיבה "זה בגלל שאנחנו לא תלויים במבנה כזה או אחר, אלא בדרישה ובציווי המנחה אותנו לחזור לחומש ולכל מרחבי ארצנו, כוחנו הוא באמונה, בהתמדה ובעקשנות שמאפיינת את הישיבה כבר 12 שנה ועוזרת לנו להבקיע את המחסומים".

על חורבות בית המדרש פגשנו את ראש הישיבה, הרב אלישמע כהן שאמר לנו: "ישיבת חומש עדין כואבת את ההרס המביש של בית המדרש. הכי כואב שזה נעשה ע"י יהודים אבל יחד עם זה כפי שאתם רואים בחורי הישיבה לא מתבלבלים".

"אנחנו שמחים מאוד על הזכות שנפלה בחלקנו לתקוע את היתד החזקה הזאת במקום הקדוש הזה. אנחנו כבר יושבים פה 12 שנה ולא הרס כזה או אחר ישבור את הרוח ואת תקיעת היתד העמוקה שקיימת בו.
בחורי הישיבה יושבים ולומדים ומשקעים את עצמם בדבקות במקום הקדוש הזה.  בעזרת ה' אנחנו רוצים לצאת עכשיו  במבצע גדול להקים פה בית מדרש נוסף ובשביל זה אנחנו זקוקים לתרומתיכם".

צפו: קול תורה ממשיך להישמע בחומש

הרב אלישמע התייחס גם לקמפיין המתנהל בימים אלו וקורא למועמדים השונים להתחייב לביטול ההתנתקות:

"אנחנו מפה קוראים בתקופת הבחירות הזאת לכל הפולטיקאים ולכל מי שעסוק בזה. להעמיד  את הדרישה הפשוטה הזאת לשוב ולתקן את החטא הנורא הזה חטא המרגלים של דורנו ולחזור לצפון השומרון ובעזרת ה' גם לגוש קטיף ולהעמיד את זה כדרישה מעשית וברורה ומוחלטת"

קמפיין ההתרמה שהקימה הישיבה לצורך בניית בית מדרש חדש ומחודש, כבר עבר את חצי הדרך ובישיבה אומרים שהתמיכה לה הם זוכים היא תביעה להמשיך ולדבוק במשימה הזו. "מיד לאחר ההרס הגיעו לכאן משפחות, עם ילדים והביאו לבחורים הפתעות וצ'ופרים לחיזוק" מספר תלמיד נוסף מהישיבה "הידיעה שאנחנו שליחי ציבור עבור כל עם ישראל, נותנת כח להמשיך ולדבוק בארץ ובמשימה"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד