בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קומי אורי: השוטרים מונעים מהתושבים לשוב לבתיהם

על אף שצו שטח צבאי סגור אינו חל על תושבי המקום, מונעים השוטרים מהמשפחות שגורשו אתמול מבתיהם לשוב למקום. תושבים מפגינים במקום וקוראים לתומכים להצטרף אליהם ב'זום'.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט ניסן תש"פ - 17:16 23/04/2020
גודל: א א א
(צילום: אלחנן גרונר, הקול היהודי)
(צילום: אלחנן גרונר, הקול היהודי)

כוחות משטרה ומג"ב מונעים מתושבי שכונת 'קומי אורי' שגורשו אתמול מבתיהם, לשוב לשטח ביתם.

אתמול בשעות הערב, שעות רבות לאחר הפינוי, פשטו עשרות שוטרים על שכונת קומי אורי ומנעו באלימות מתושבי המקום להקים את הבתים מחדש. שניים מתוך 7 הבתים שהוחרבו בידי צה"ל והמשטרה, נבנו מחדש. באותה העת, הציגו השוטרים לתושבי המקום צו שטח צבאי סגור, עליו חתם אלוף פיקוד המרכז נדב פדן. הצו אוסר על הימצאות אזרחים בשטח השכונות קומי אורי ותקומה, למשך 30 יום, וזאת למעט תושבי המקום.

אלא שכעת, כאשר ביקשו משפחות שגורשו אתמול מבתיהם להגיע למקום, נתקלו בשוטרים שמנעו מהם זאת. לאחר שהסבירו כי הם תושבי המקום, טענו השוטרים כי כעת אין להם בתים במקום ואינם נקראים כתושבי המקום.

זארוג, ילדיו ואשתו אשר בחודש התשיעי להריונה, יחד עם המשפחה הנוספת, מנסים לבנות כעת אוהלים בכניסה לשכונה, אך כוחות מג"ב ומשטרה מונעים מהם לבנות בטענה כי מדובר בהוראה ממח"ט שומרון. במקום נמצאים תושבים נוספים מיצהר אשר הגיעו למקום למחאה ולתמיכה במשפחה.

התושבים המפגינים במקום קוראים לציבור הרחב להצטרף אליהם להפגנה באמצעות תכנת זום בלינק הזה.

עו"ד נתי רום אשר מעניק למשפחות סיוע משפטי מטעם ארגון חוננו מסר, כי "מרשי הגיע חזרה לביתו, הוא תושב קבוע במקום מזה מספר שנים, החוק קובע כי שטח צבאי סגור לא יחול על תושבים המתגוררים במקום. בניגוד לחוק וביודעין, המשטרה ומג"ב פועלים בניגוד לחוק, תוך שהם מסרבים למרשי להיכנס לשכונת מגוריו, וזאת לטענתם כיוון שביתו נהרס והא כבר אינו תושב המקום".

"הפגיעה במרשי, האכיפה הבררנית והפגיעה בחרותו ובמשפחתו, באופן בררני, שכן משפחות נוספות מורשות להתגורר במקום ולהיכנס לשכונה, זהו המשך של התג המחיר המשטרתי, לא יתכן שמשטרת ישראל שצריכה להוות דוגמא ומופת תפר פעם אחר פעם את החוק, כך לא מטפלים בתופעות ובטח לא בעבירות בניה".

גורם ביטחוני מוסר לקול היהודי, כי "מדובר בהתיישבות בלתי חוקית שפונתה אתמול על פי צו אלוף והחלטת הדרג המדיני. מרגע שפונו האנשים מהגבעה הם אינם יכולים לשוב למקום ואינם מוגדרים כתושבי המקום".

תושבי האזור מגייסים מימון לבניית הבתים מחדש. לתרומה לבניית הבתים מחדש >>
תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד