בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קטינה שערכה סיבוב שערים הותקפה באלימות קשה

נערה בת 15 שערכה סיבוב שערים סמוך להר הבית דיווחה על אלימות קשה שהפעילה נגדה שוטרת מג"ב. במיון קבעו: "שטפי דם בכל פלגי גופה"

  • דוד אור שחר
  • י' אלול תשע"ח - 15:42 21/08/2018
גודל: א א א
ארכיון (צילום: דוד מיכאל כהן/TPS)
ארכיון (צילום: דוד מיכאל כהן/TPS)

קטינה שערכה סיבוב שערים הותקפה באלימות על ידי שוטרת משמר הגבול, זאת על אף שלטענתה קיימה את הוראותיה, כך עולה מפוסט שפרסם אחיה. לפי הטענות תלונה אף הוגשה למח"ש בידי הקטינה, אשר התפנתה למיון במרכז הרפואי שניידר, שם אובחנה כסולת משטי דם בכל חלקי הגוף כתוצאה מהמכות שספגה.

בפוסט שפרסם בפייסבוק אברהם יצחק גרוסמן, פעיל תנועת חוזרים להר, הוא מתאר תקיפה קשה אותה חוותה אחותו רות על ידי שוטרת מג"ב אוריאן בן קליפא בעת שערכה סיבוב שערים והתפללה סמוך להר הבית.

"רות אחותי וחברותיה בנות ה15, הולכות מדי שבוע לסיבוב שערים", כתב גרוסמן. "הן מסובבות את שערי הר הבית בכדי להתפלל כמה שיותר קרוב למקום המקדש ולהראות נוכחות יהודית במקומות הכי קדושים לנו, שמשום מה הפכו לאזורים-ללא-יהודים.

שערי הר הבית למי שלא מכיר-נמצאים במרחק צעידה קלה מהכותל ולידם מהלכים באופן חופשי כבכל מקום אזרחים, בהם בעיקר תיירים ורוכלים ערבים".

גרוסמן סיפר על ההתנכלות המשטרתית הקבועה למשתתפי ומשתתפות הסיבוב. "אחותי וחברותיה חוות הרבה התנכלויות מצד השוטרים שבמקום - שוטרי מג"ב ויס"מ, אך עומדות על זכותן להגיע לכל שער ולהתפלל בו. אציין שהתנכלות השוטרים מנוגדת לחוק שאינו אוסר על יהודים להסתובב בכל רחבי העיר העתיקה בכלל ובסביבות שערי הר הבית בפרט. 

בבית המשפט פעם אחר פעם השופטים קבעו שאין סיבה למנוע מהן להמשיך את סיבובי השערים, אך המשטרה פועלת על דעת עצמה.

במהלך השנים בהן רות וחברותיה מקיימות את סיבובי השערים הן עוכבו, נעצרו, הוטרדו ואף הוכו - כשההתנכלויות המזעזעות הללו מתרחשות על בסיס שבועי! אבל המקרה שאני רוצה לספר לכם היום, עבר כבר כל גבול", הוא אומר ומתאר את המקרה החמור אותו עברה רות.

"בשבוע שעבר ביום ראשון שעבר, במהלך סיבוב שערים רגיל, רות סיימה להתפלל בשער השבטים והתכוונה לחזור כמו תמיד לכיוון רחוב הגיא. שוטרת מג"ב בשם אוריאן בן קליפא אמרה לה שהיא לא יכולה ללכת לשם. רות ניסתה להתווכח איתה ולבקש ממנה שתתן לה בכל זאת להמשיך בסיבוב כרגיל אך מאחר ונתקלה בסרוב, המשיכה רות לצעוד עם שאר הבנות לכיוון שער האריות.  בשלב זה, אוריאן בן קליפא רצה אליה והחלה לדחוף ולהכות אותה! על אף שרות המשיכה בהתאם להוראותיה!!", תיאר.

"רות ניסתה להגן על עצמה ולהדוף אותה ממנה, כשלאחר מספר הדיפות, אוריאן הפילה אותה על הרצפה והכתה אותה נמרצות.  היא בעטה בראשה עשרות פעמים כאשר היא מוטלת על הרצפה והמשיכה מהראש אל כל חלקי גופה. חברותיה של רות ניסו להגיע אליה בתוך טירוף ההשתוללות של אוריאן כשהן צורחות ואחוזות אימה.

אוריאן המשיכה להכות את אחותי בכל חלקי גופה בעוד רות צורחת ומתחננת שתעזוב אותה לנפשה. (מאוחר יותר החברות של רות סיפרו לה שהן היו בטוחות שהיא חושמלה באקדח טייזר מרוב הצרחות וההתפתלויות..) לאחר שאוריאן בן קליפא סיימה לכלות בה את זעמה, היא פשוט הלכה משם. 

רות קמה וניסתה ללכת, כאובה מאוד בכל גופה. ראשה בער מכאב והיא חשה סחרחורות איומות.

אחרי לילה של התפתלות מכאבים, שלא חלפו גם למחרת, בצהרי יום שלישי רות פונתה למיון ילדים בבי"ח שניידר.. הצוות הרפואי נחרד מהסיפור ומכמות החבלות. הרופאה הזדעזעה מהעובדה ממיקום ומריכוז החבלות במקומות רגישים ופרטיים. את גודל ההשפלה והטראומה שרות חוותה לא אצליח לתאר לכם", הוסיף בזעזוע.

"רות שוחררה מהמיון ולאחר יומיים פנתה להגיש תלונה במח"ש. למרות התלונה, אוריאן בן קליפא ממשיכה להסתובב באיזור בתפקיד ועלולה לפגוע בילדות עוד ועוד. מנסיון העבר מח"ש לא ממהרים לפעול נגד או אפילו לחקור שוטרים שפגעו ביהודים. וכאן אנחנו צריכים אתכם. דעת הקהל ידועה כמשפיעה על מקבלי ההחלטות, אז אם הסיפור הזה מרגיז או מטריד אתכם- שתפו!!", סיים.

ממג"ב נמסר בתגובה כי: "מצער שלצד תלונה שהוגשה נגד הלוחמת במחלקה לחקירות שוטרים בחר בן משפחתה של המתלוננת להעלות לרשת פרטים מסולפים מהאירוע ולחשוף את פניה ושמה של הלוחמת ובכך לעשות "שיימינג" בזמן שהחקירה רק החלה וטרם התבררו העובדות להן אין אנו יכולים כעת להתייחס. 

עוד בטרם זומנה הלוחמת לעדות הוצף הפרופיל שלה ברשת בגידופים והשמצות קשות. מדובר בהתנהגות פסולה ואסורה שעלולה להוביל לתביעת לשון הרע נגד המפרסם.  מעבר לכך על פי חוק השיפוט הצבאי חל איסור לחשוף את זהותו של לוחם מג"ב החשוד בעבירה שנעשתה בפעילות מבצעית וכל העושה כך מסתכן במאסר של עד 6 חודשים".

תגובות (13) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד