בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שחקו: מי אמר את הציטוט: אריאל שרון או ביבי נתניהו?

באיחוד הלאומי השיקו משחק אינטרנטי הקורא לפסול את עסקת טראמפ ובמועצת יש"ע השיקו קמפיין הקורא להחיל ריבונות על הישובים

  • ז' תמוז תש"פ - 10:30 29/06/2020
גודל: א א א

משחק אינטרנטי חדש שהשיקו הבוקר במפלגת האיחוד הלאומי, בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ', מובאים ציטוטים שונים והגולשים מתבקשים לציין אם את הציטוט המוצג אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו על תכנית טראמפ, או שמא מדובר בציטוט שאמר ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון על תכנית ההתנתקות.

"כבר הלכנו אחרי ראש ממשלה חזק בעינים עצומות. הפעם זה יגמר במדינה פלשתינית", אומרים הבוקר באיחוד הלאומי.

באיחוד הלאומי מבקשים להזכיר, כי גם ב 2005 היה מנהיג חזק, דומיננטי ופופולרי בליכוד שסחף מעל 40 מנדטים בסקרים והוביל בצורה כוחנית מהלך דרמטי לעתיד ישראל. גם ב 2005 הוביל את המהלך ראש ממשלה שנחשב יקיר ההתיישבות, גם אז כונו המתיישבים שהתנגדו לתכנית ״הזויים״. אלא שאז גורשו 8,000 מתיישבים מביתם והיום התכנית תכיר לראשונה בגבולות מדינת טרור פלשתינית ואף לעקירה חלילה של עשרות אלפי יהודים מתוך מובלעות שיישארו בשטחה.

כמו ב-2005 גם היום העדיף ראש הממשלה לחבור למפלגות שמאל ע״מ לקדם את התכנית. וגם ב-2005 לוותה התכנית ב"הישג חסר תקדים" של הכרה אמריקאית בגושים בעקבות עקירת גוש קטיף. הבטחה שנזרקה לפח האשפה של ההסטוריה ע״י הנשיא אובמה וכך גם דינם של התנאים הפריכים שהוצבו לפלשתינים להקמת מדינה להתבטל אם יבחר ממשל דמוקרטי בארה״ב.

יהודה ולד מנכ״ל האיחוד הלאומי אומר, כי ״בזמן שהאמריקאים לא מסוגלים לקבל החלטה ועל רקע האמירות של גנץ ופרץ בסופ״ש מהן משתמע כי הם פועלים לטרפד את הריבונות, הגיע הזמן שנתניהו יקבל החלטה אמיצה ויחיל ריבונות אמיתית על כל השטח בלי שום התניה והכרה בגבולות עתידיים של מדינה פלשתינית כפי שמציעה תכנית המאה״.

בתוך כך, מועצת יש"ע יוצאת הבוקר בקמפיין הקורא לראש הממשלה בנימין נתניהו לזכור את הבטחותיו להחיל ריבונות על כל היישובים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, ללא הקפאות כפי שאמר בעצמו מספר פעמים: "נחיל את הריבונות בכל היישובים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן".

במרכז הקמפיין יוצגו אחמד טיבי ויו"ר הראשות הפלסטינית, אבו מאזן, כאשר מאחוריהם דגלי פלסטין שהוצגו בהפגנת השמאל בכיכר רבין, בקריאה לראש הממשלה "הם לא יחליטו".

במועצת יש"ע מתכוננים לרגע הקריטי, לקראת ה-1 ליולי, תאריך היעד שהציב ראש הממשלה בהסכם הקואליציוני, ובצל ביקורם של הבכירים בממשל טראמפ ואומרים כי חייבים להזכיר לראש הממשלה את הבטחתו ערב הבחירות ומדוע הימין בישראל בחר בו: "החלטת, תקיים. כחול לבן, אבו מאזן והערבים לא יחליטו לאזרחי ישראל, אדוני ראש הממשלה, החל ריבונות מלאה, לא חלקית, לא סמלית. בלי הקפאת בנייה ובלי מדינה פלסטינית".

הקמפיין יתמקד ברשתות החברתיות, ובפעולות שטח בקריית הממשלה ומול שרי הממשלה. יו"ר מועצת יש"ע, דויד אלחייני אמר, כי "אנחנו אומרים לראש הממשלה בנימין נתניהו בצורה ברורה - זה או הדרך של טיבי, אבו מאזן והשמאל או ריבונות מלאה על כל היישובים. בלי מדינה פלסטינית ובלי הקפאת בנייה, אני קורא לך לקיים את הבטחתך".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד