בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שלב ההגנה החל: "נוכיח את חפותו של בן אוליאל"

שלב ההגנה במשפט דומא החל בבית המשפט המחוזי מרכז. "לאחר שבימ"ש קבע שבן אוליאל עונה ופסל חלק מאמרותיו - נוכיח את חפותו"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג סיון תשע"ט - 09:22 26/06/2019
גודל: א א א
אילוסטרציה
אילוסטרציה

הבוקר החל בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד שלב ההגנה במשפט דומא. עורכי דינו של בן אוליאל עו"ד אשר אוחיון ועו"ד יצחק בם, צפויים להציג בשלב ההגנה לשופטים ראיות שונות אשר לטענתם צפויות לזכות את בן אוליאל.

קרוב משפחתו של בן אוליאל מסר "לאחר שכל הודאות הקטין נפסלו, לאחר שבימ"ש קבע כי בן אוליאל עונה ופסל חלק מאמרותיו, ולאחר שהפקרליטות חזרה בה מכתבי אישום נוספים בפרשה בעקבות החשיפה כי ההודאות הוצאו מהנאשמים תחת לחצים בלתי סבירים ובלתי חוקיים - כעת הגיע השלב שבו ההגנה תספר לבימ"ש ולציבור בישראל מה באמת קרה בדומא. עמירם זכאי, נוכיח את חפותו וזה מה שתראו בדיונים הקרובים".

לפני כחודש וחצי פורסם תיעוד תיעוד חדש בו מציג ערבי המתגורר בכפר דומא, סמוך לבית משפחת דוואבשה, את הגרסה הערבית-מקומית למה שארע בליל הצתת בית משפחת דוואבשה בכפר לפני כ-4 שנים.

בשיחה תועד הערבי בידי חוקר פרטי, מספר את הגרסה הרווחת בכפר לאירוע ועל פיה לא יהודים ביצעו את ההצתה באותו הלילה בכפר.

תושב דומא: "זה שטויות, עזוב.

חוקר: מה שטויות? מה היה שם? זה לא היהודים עשו נראה לי.

תושב דומא: לא יא זאלאמה, אין כלום".בהמשך מספר הערבי את גרסת תושבי הכפר למה שקרה שם באותו הלילה. תושב דומא: "השריפה הראשונה לא בשבילם. לא בשבילם בכלל!

חוקר: מה זאת אומרת לא בשבילם?

תושב דומא: יעני לא באים ישר לשרוף את הבית שלהם. עכשיו: יש בנאדם היה עובד אצל יהודים, היה גנב ועושה בלאגנים. עכשיו הוא קנה בית בשכם. עכשיו הוא כל הזמן אומר אני בשכם, אני במסעדה, קוראים לו ככה ככה. אז אנשים ידעו שהבית הזה ריק.

הבית של הבנאדם הזה. הלכו לשרוף את הבית הזה."  מספר תושב דומא, תוך שהוא מתכוון להצתת בית השכן של משפחת דוואבשה שהוצת אף הוא באותו הלילה לפני הצתת בית משפחת דוואבשה, לטענת התושב מטעמים של סכסוך פנימי. 

תושב הכפר המשיך ותיאר את האירוע. "באותו רגע הם היו מבקרים את האבא של הבנאדם של הבעל של הבית וחזרו באותו רגע לבית שלהם בשביל לישון. מדליקים את האור. האנשים שעשו את השריפה חשבו שהם ראו אותם ויודעים מי הם אז שרפו אותם." סיפר.

בהמשך המשיך לתאר כי המציתים של בית השכן החליטו להמשיך ולהצית גם את בית משפחת דוואבשה וזאת כיוון שחששו כי בני משפחת דוואבשה ידווח על זהות המציתים  "הוא לא בנאדם. כן. יעני בנאדם לא ישר. עכשיו הזה, מה שנשרפו, היו אצל ההורים שלהם. חזרו באותו רגע של השריפה של הבית הזה, אז מישהו שרף את הבית הזה של הבנאדם הגנב. חשב שהם ראו ויודעים מי עשה את השריפה הזאת אז שרפו אותו, שלא ידברו מי שרף את הבית. מבין אותי?

משתתף נוסף בשיחה:  "אה, רצו שאלה, בעצם הילד שנשרף וההורים – רצו שימותו בשביל שלא ידברו". תושב דומא: "איווה."
עוד תועד תושב הכפר כשהוא ספר כי המשטרה וכוחות הביטחון לא גבו עדויות מתושבי הכפר בעניין. נציין כי גרסת תושב הכפר מתיישבת עם שרשרת האירועים שהתרחשה בכפר באותו הלילה שכן תחילה הוצת בית השכן ורק זמן לאחר מכן הוצת גם ביתם של בני משפחת דוואבשה שנספו בשריפה.
 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד