בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תיעוד חושף -

ערבי תושב דומא: "לא יהודים ביצעו את ההצתה בכפר"

חוקר פרטי תיעד את תושב הכפר דומא כשהוא מספר את הגרסה המקומית למה שהתרחש באותו לילה בכפר דומא. "הממצאים אינם עולים בקנה אחד עם גרסת הפרקליטות"

  • יח"צ
  • י"א אייר תשע"ט - 20:02 16/05/2019
גודל: א א א
תיעוד חדש שמתפרסם היום (חמישי) מציג ערבי המתגורר בכפר דומא, סמוך לבית משפחת דוואבשה, כשהוא חושף את הגרסה הערבית-מקומית למה שארע בליל הצתת בית משפחת דוואבשה בכפר לפני כ-4 שנים. בשיחה תועד הערבי בידי חוקר פרטי, מספר את הגרסה הרווחת בכפר לאירוע ועל פיה לא יהודים ביצעו את ההצתה באותו הלילה בכפר.
תושב דומא: "זה שטויות, עזוב.
חוקר: מה שטויות? מה היה שם? זה לא היהודים עשו נראה לי.
תושב דומא: לא יא זאלאמה, אין כלום".

בהמשך מספר הערבי את גרסת תושבי הכפר למה שקרה שם באותו הלילה. תושב דומא: "השריפה הראשונה לא בשבילם. לא בשבילם בכלל!
חוקר: מה זאת אומרת לא בשבילם?
תושב דומא: יעני לא באים ישר לשרוף את הבית שלהם. עכשיו: יש בנאדם היה עובד אצל יהודים, היה גנב ועושה בלאגנים. עכשיו הוא קנה בית בשכם. עכשיו הוא כל הזמן אומר אני בשכם, אני במסעדה, קוראים לו ככה ככה. אז אנשים ידעו שהבית הזה ריק. הבית של הבנאדם הזה. הלכו לשרוף את הבית הזה."  מספר תושב דומא, תוך שהוא מתכוון להצתת בית השכן של משפחת דוואבשה שהוצת אף הוא באותו הלילה לפני הצתת בית משפחת דוואבשה, לטענת התושב מטעמים של סכסוך פנימי. 
תושב הכפר המשיך ותיאר את האירוע. "באותו רגע הם היו מבקרים את האבא של הבנאדם של הבעל של הבית וחזרו באותו רגע לבית שלהם בשביל לישון. מדליקים את האור. האנשים שעשו את השריפה חשבו שהם ראו אותם ויודעים מי הם אז שרפו אותם." סיפר.
בהמשך המשיך לתאר כי המציתים של בית השכן החליטו להמשיך ולהצית גם את בית משפחת דוואבשה וזאת כיוון שחששו כי בני משפחת דוואבשה ידווח על זהות המציתים  "הוא לא בנאדם. כן. יעני בנאדם לא ישר. עכשיו הזה, מה שנשרפו, היו אצל ההורים שלהם. חזרו באותו רגע של השריפה של הבית הזה, אז מישהו שרף את הבית הזה של הבנאדם הגנב. חשב שהם ראו ויודעים מי עשה את השריפה הזאת אז שרפו אותו, שלא ידברו מי שרף את הבית. מבין אותי?
משתתף נוסף בשיחה:  "אה, רצו שאלה, בעצם הילד שנשרף וההורים – רצו שימותו בשביל שלא ידברו". תושב דומא: "איווה."
עוד תועד תושב הכפר כשהוא ספר כי המשטרה וכוחות הביטחון לא גבו עדויות מתושבי הכפר בעניין. נציין כי גרסת תושב הכפר מתיישבת עם שרשרת האירועים שהתרחשה בכפר באותו הלילה שכן תחילה הוצת בית השכן ורק זמן לאחר מכן הוצת גם ביתם של בני משפחת דוואבשה שנספו בשריפה.

   | המשטרה פעלה למנוע חשיפת עובדות בתיק החקירה?

בנוסף, לבית המשפט הוגשו מספר עדויות של עדי ראייה לאירוע אשר אף הם מחזקות את הגרסה הרווחת בכפר.
החוקר אשר תיעד את הדברים, העביר את הממצאים לארגון חוננו וכן לצוות ההגנה של עמירם בן אוליאל הנאשם המרכזי בתיק. עו"ד אשר אוחיון המייצג את בן אוליאל הגיב לדברים "הכלים שעומדים לרשות משטרת ישראל כדי להגיע לחקר האמת הינם רבים ומגוונים. כמו תושב דומא שבסרטון יש בוודאי עוד רבים אחרים. לצערנו הרב, המשטרה לא הגיעה אליהם באופן מכוון כדי למנוע חשיפת עובדות שאינן עולות בקנה אחד עם התיאוריה שלפיה יהודים ביצעו את ההצתה בבית משפחת דוואבשה." אומר עו"ד אוחיון .
עו"ד אוחיון הוסיף כי "עדיין לא מאוחר, וגם אם מאוחר - מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא. אני קורא למשטרת ישראל להתעשת ולחקור ברצינות גם את כיוון החקירה הזה. בכפר הזה היו אירועים אלימים וקשים בין חלקי האוכלוסייה השונים, לפני הצתת בית משפחת דוואבשה וגם לאחריו. חבל שלרשויות החקירה בישראל נוח להתעלם מהם ולהתחפר בקונספציה שלפיה יהודים בצעו את ההצתה בבית משפחת דוואבשה. במהלך המשפט נחשפו ראיות משמעותיות ביותר המעידות על כך שההצתה לא בוצעה על רקע לאומני. בשל איסור הפרסום שחל על הליכי המשפט לא ניתן בשלב זה לחשוף את הראיות המשמעותיות האלה בפני הציבור כולו", מסר.
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד