בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שלושה ימים לפני שהותקפו התושבים: שוטר מג"ב תועד ללא תג שם

צפו: כתב הקול היהודי תיעד בקומי אורי שוטר מג"ב ללא תג זיהוי. דובר מג"ב טען תחילה כי התג היה מתחת לאפוד אלא שבתיעוד נראה שהשוטר כלל לא לבש אפוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אב תשפ"א - 12:29 21/07/2021
גודל: א א א
(צילום: הקול היהודי)
(צילום: הקול היהודי)

הפרות החוק של שוטרי מג"ב בגבעת קומי אורי הנצורה ביצהר נמשכות. לאחר שהלילה דווח על תקיפה חמורה של תושבים בידי שוטרים, אנחנו מפרסמים בקול היהודי תיעוד בו נראה שוטר מג"ב ללא תג זיהוי כנדרש בחוק.

כתב הקול היהודי, אלחנן גרונר, הגיע במוצאי תשעה באב לכניסה לגבעת קומי אורי לתפילת צאת הצום. גרונר הבחין באחד השוטרים שאינו עונד תג שם כחוק, לפנייתו מדוע אינו פועל על פי חוק, השוטר נמנע מלהשיב לגרונר.

מפקדו של השוטר הגיע והורה לו לתת את פרטיו וטען כי התג "נפל לו". במשך מספר ימים לא התקבלה מדוברות מג"ב לגבי המקרה.

אתמול, נמסר מדובר מג"ב בתגובה: "השוטר היה עם תג שם מתחת לוסט ושהתבקש הזדהה לפי הנוהל. כל הלוחמים יוצאים עם תגי שם אחרי תדריך ומסדר בכל תדריך".

אלא שבתיעוד השוטר נראה ללא אפוד. לאחר שהסבנו את תשומת ליבו של הדובר לכך שהשוטר ללא וסט ורק עם מדים, מסר הדובר תגובה נוספת מטעם משטרת ישראל: "מדובר במקרה נקודתי בו תג השם של הלוחם נותר באפוד שבנייד. נדגיש כי הלוחם הזדהה לאחר שהתבקש. לוחמי מג"ב ימשיכו לפעול לביטחון הציבור תוך מתן שירות לאזרח". השוטרים בשטח כפי שנראה בסרטון טענו שהתג בכלל "נפל".

מתושבי קומי אורי נמסר: "סירוב השוטרים לענוד תג זיהוי כנדרש בחוק, הוא אירוע חמור נוסף שמצטרף לשורת אירועים בשנתיים האחרונות בהם התנכלה המשטרה לתושבי קומי אורי".

"המצור והאירועים המטרידים שמתרחשים בתכיפות בגבעה מצד שוטרי המג"ב, מצביעים על העובדה כי במערכת הביטחון רואים את תושבי קומי אורי כאזרחים סוג ב', ומשכך מותר למערכת לרמוס את זכויותיהם הבסיסיות של התושבים".

"לא יתכן כי במערכת הביטחון יטילו מצור על שכונה אזרחית ויחזיקו במשפחות כבני ערובה לשמירת השקט באזור, בשעה שאף לכפרי המחבלים הרצחניים ביותר הדבר אינו נעשה".

"אנו קוראים למערכת הביטחון להתעשת במהירות, להפסיק את ההתנכלות הקשה שחצתה מזמן אינספור קווים אדומים, ולהסיר במיידי את המצור".

אמש (ג'), אזרח שהגיע לגבעה בכדי לראות את המצור המשטרתי מקרוב, הותקף באלימות בידי שוטרי המג"ב המוצבים בגבעה, שמנעו ממנו לתעד את התקיפה. אהרון גוזלן, תושב קומי אורי שהיה בדרכו לבית הכנסת שבגבעה, חש לתעד את האירוע, אולם השוטרים החלו לתקוף אף אותו, השכיבו אותו לרצפה, הצמידו את קת הרובה לחזהו ואיימו עליו לבל יעז לקום מן הרצפה.

חשוב לציין כי על פי החוק ונהלי המשטרה, כל שוטר מחויב לענוד תג שם על המדים. בעבר, בעקבות סרטונים רבים של אלימות משטרתית והפעלת סמכויות מצד שוטרים כשהם בלתי מזוהים, חודדו הנהלים ומגבלות החוק בהם נדרשים השוטרים לפעול.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד