בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
ושבו בנים לגבולם

חברון: בית לאה ובית רחל אוכלסו ביהודים

צפו: בערב פסח נכנסו כ-15 משפחות לבתים הסמוכים למערת המכפלה. אתמול ניתן היתר עסקה לרכישת המבנים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א ניסן תשע"ח - 09:33 27/03/2018
גודל: א א א

צפו: קביעת מזוזה בבתים שנגאלו

תושבי היישוב היהודי ואנשי תנועת "הרחיבי מקום אהלך" נכנסו הלילה לשני בניינים שנגאלו בסמיכות למערת המכפלה: בית רחל ובית לאה.

בתנועת 'הרחיבי מקום אהלך' מסרו לסוכנות הידיעות TPS: "בכניסה זו אנו זוכים להמשיך, הלכה למעשה, את דרכו של אברהם אבינו בגאולת ארץ ישראל. אל מול כל האתגרים וכל המנסים לגדוע את המשך התרחבותינו בעיר האבות, אנו מכריזים כי ביום הזה עם ישראל כולו עושה צעד היסטורי בגאולת הארץ.

בחג הפסח לפני 50 שנה הכריזו הרב לוינגר זצ"ל וחבריו לדרך יבדלו לחיים ארוכים הרב  דרוקמן שליט"א והרב ולדמן שליט"א  כי עם ישראל שב לעיר אבותיו לנצח. היום הזה אנו חוזרים ומחזקים את קריאתם: עם ישראל חי!".

עוד הוסיפו בתנועה: "עם כניסתנו היום לבית רחל ובית לאה, אנו אומרים לאמא רחל - מנעי קולך מבכי ועיניך מדמעה, כי יש שכר לפעולתך, ושבו בנים לגבולם. בעז"ה נזכה לראות בשוב ה' את שיבת ציון וחזרתו של עם ישראל לכל חבלי ארץ ישראל".

לבתים הנמתצאים במרחב של כמה מאות מטרים ממערת המכפלה, בין המערה לשכונת אברהם אבינו, נכנסו כ-15 משפחות. הכניסה לבתים נעשתה לאחר שניתן היתר עסקה לרכישת הבתים, והתושבים מקווים כי שלבי העסקה יושלמו בקרוב.

בחג הפסח הקרוב צפויים להגיע לחברון כמידי שנה רבבות יהודים לתפילות במערת המכפלה, סיורים באתרים השונים בעיר האבות, והופעות הזמרים.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד