בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תג מחיר בצפון: "אלף צווים לא ימחקו את החיוך"

לאחר חלוקת חמישה צווים מנהליים לצעירים יהודים מיהודה ושומרון דווח על ניקוב צמיגי רכבים של ערבים בצפון

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז תמוז תשע"ט - 10:58 19/07/2019
גודל: א א א
האירוע בכפר גוש חלב  (דוברות המשטרה)
האירוע בכפר גוש חלב (דוברות המשטרה)

המשטרה דיווחה הבוקר (שישי) כי בכפר ג'ש (גוש חלב) שבגליל נוקבו צמיגי כלי רכב של ערבים ורוססו כתובות גרפיטי בהן נכתב: "אלף צווים לא ימחקו את החיוך", ו"ד"ש מהמורחקים".

במשטרה ובמחלקה היהודית בשב"כ פתחו בחקירה ועל פי החשד מדובר בתגובה להוצאת חמישה צווי הגבלה מנהליים לנערים יהודים בימים האחרונים.

בימים האחרונים חתמו אלוף פיקוד המרכז נדב פדן ואלוף פיקוד העורף תמיר ידעי על חמישה צווי הגבלה מנהליים לנערים יהודים. הצווים נחתמו בהמלצת המחלקה היהודית בשב"כ והם ניתנים ללא משפט או הצגת ראיות.

לקול היהודי דווח כי צעיר כבן 19 מבנימין קיבל צו המורה על הרחקתו מיהודה ושומרון לחצי שנה ומעצר בית לילי למשך שלושה חודשים. יתר המורחקים הם קטינים. שני קטינים הורחקו לחצי שנה מיהודה ושומרון ושניים נוספים, אחד מהם בן 14 בלבד, הורחקו לארבעה חודשים מיהודה ושומרון.

חלק מהעצורים נחקרו בחשד לניקוב צמיגי כלי רכב של ערבים באחד האירועים באזור גוש עציון אך שוחררו.

בתקופה האחרונה מדווח מדי שבוע על ניקוב צמיגי מכוניות של ערבים, על פי החשד בידי יהודים. כך למשל דווח על אירוע בכפר דיר קאדיס בו מתגורר ערבי החשוד באונס ילדה יהודיה בת 7 בבנימין. 

יש לציין כי בניגוד לאונס שזעזע את המדינה כולה אך נחקר בתחנת מודיעין עלית אשר ספגה ביקורת חריפה על מחדלי החקירה שביצעה, אירוע ניקוב הצמיגים בכפרו של החשוד נחקר בידי המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י והמחלקה היהודית בשב"כ.

בכפרים נוספים רוססו כתובות מחאה על המשך אירועי הטרור היומיומי נגד יהודים ביהודה ושומרון, אירועים שאינם זוכים לטיפול ממשי של כוחות הביטחון ונמשכים במשך שנים ארוכות.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד