בע"ה כ"ו טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תיק עזרא נאווי ימשיך – השופט דחה את כל בקשות הסנגורים

השופט דחה את טענות סנגוריו של עזרא נאווי. עו"ד המייצג את המתלוננים בתיק: "התיק מראה על שיתוף פעולה בין ארגונים אנטי ישראליים לביטחון המסכל הפלסטיני"

  • י"ג תמוז תשע"ט - 18:16 16/07/2019
גודל: א א א
(יח"צ)
(יח"צ)

שופט בית משפט השלום בירושלים דוד גבאי קבע היום (שלישי) כי משפטו של עזרא נאווי ימשך.

השופט דחה את טענותיה של עו"ד לאה צמל וצוות ההגנה של נאווי אשר ביקשו מבית המשפט למחוק את כתב האישום כנגד נאווי. נאווי מואשם בכך שבמספר הזדמנויות מסר מידע אודות ערבים שהיו צדדים לעסקאות החזקת ומכר מקרקעין באזור דרום הר חברון, לידי כוחות הביטחון המסכל ברשות הפלסטינית.

בין השאר דחה השופט את טענת עורכי הדין כי התיק נובע מרדיפה פוליטית "לנוכח חומרת החשדות הראשוניים, שנמצא להם חשד סביר שהצדיק מעצר ממושך, על פניו מחליש את הטענה בדבר רדיפה פוליטית".

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>

במהלך הקראת ההחלטה נאלץ השופט לעצור את הקריאה וזאת בעקבות הפרעה מעו"ד איתן פלג אשר מייצג את נאויי, לאחר הערה לעו"ד המשיך השופט בקריאת ההחלטה.

גלעד אך מנכ"ל ארגון 'עד כאן' מסר לאחר ההחלטה, כי "אנו מגבים את הפרקליטות במאבקה הצודק למיגור תרבות הרצח והאנטישמיות של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים. התיק הזה מראה שיש שיתוף פעולה הדוק בין ארגונים אנטי ישראליים לבין הביטחון המסכל".

עו"ד צור פלק, היועץ המשפטי של ארגון 'עד כאן', מסר: "אנו שמחים כי בית המשפט דחה את כל טענותיו של מר נאווי. אין ספק כי הבקשות הרבות של סנגורי הנאשם נועדו לדחות את בירור האמת וכתוצאה מכך את הרשעתו של נאווי בעבירות החמורות בהן נאשם".

"אנו מצפים מהפרקליטות ומבית המשפט להמשיך את התנהלות הדיון במהרה עד להרשעתו של נאווי בדין, ולאפשר לצדק להיעשות בקרוב".

כתב האישום שהגישה נגדו פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר מייחס לנאווי עבירה לפי סעיף 7א(ב) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), האוסרת על אזרח או תושב ישראלי, להתגייס או לפעול בשירותם של גורמי המודיעין והביטחון של הרשות הפלסטינית. 

כתב האישום הוגש על דעת פרקליט המדינה בהתאם לתשתית הראייתית שהתגבשה בתיק, אותה סיפק ארגון 'עד כאן' לרכזי המודיעין במשטרה, כבר לפני שלוש שנים. 
מדובר בחומרים שנאספו במסגרת תחקיר שערך הארגון בקרב ארגונו של נאווי, אשר במהלכו נחשפה פעילותו של נאווי בדבר הסגרת פלסטינים שמכרו קרקעות ליהודים לידי הביטחון המסכל הפלסטיני. 

בחומרים שהועברו למשטרה תועד נאווי מודה בפני עוזרו א', שיש לו קשר למותו של אבו חליל, פלסטיני תושב דרום הר חברון. נאווי מספר כי מסר את המידע לביטחון המסכל הפלסטיני, ש"טיפל" באבו חליל, ולאחר מכן חלה אבו חליל ומת. " קיבל סטרוק והיה חולה, ומאשימים קצת אותי בזה.. יש לי יד בזה. העברתי את זה לביטחון המסכל, אין לי פה סנטימנטים". 

כמו כן, סיפר נאווי לא' כי כבר מספר פעמים שמסר את פרטיהם של מוכרי קרקעות ומתווכים שמתקשרים אליו לידי שירותי הביטחון הפלסטינים. נאווי מסביר בשיחה כי כדי למנוע מכירת קרקעות ליהודים הרשות הורגת את מוכרי הקרקעות הפלסטינים, ומאלצת בעלי אזרחות ישראלית לעזוב את הארץ. נאווי תועד אומר כי "..(הרשות הפלסטינית) תופסת אותם, הורגת אותם. לפני שהיא הורגת אותם היא מרביצה להם הרבה, מענים אותם. קודם זובור אחר-כך גזנגה.."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד