בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צפו: צה"ל החריב המבנים האחרונים במגרון

פקחי המנהל האזרחי הרסו ופינו הבוקר (ד') את 11 המבנים האחרונים בישוב

  • יהודה פרל
  • כ"ט שבט תשע"ה - 10:28 18/02/2015
גודל: א א א
ההרס במגרון, הבוקר
ההרס במגרון, הבוקר

בשעה זו (רביעי) עמלים אנשי המנהל האזרחי על הריסתם ופינויים 11 המבנים האחרונים ביישוב מגרון בבנימין שנחרב לפני כשנתיים בידי צה"ל. סמוך לשעה 4:30 לפנות בוקר, הגיעו למקום פקחי המנהל האזרחים בליווי מעט שוטרים והחלו בביצוע ההרס.

הרס במגרון, הבוקר

מדובר בחלקה מספר 10 ביישוב, עליה התנהל עד לאחרונה דיון ארוך בבג"ץ, כאשר מספר ארגוני שמאל טענו כי מדובר בשטח השייך לערבי. בישוב מגרון טענו כי הם קנו ממנו את הקרקע אך בכל זאת, בג"ץ הורה על החרבת המבנים.

בישוב מגרון מחו התושבים נגד מה שכינו "עוול" ואתמול, כשהגיע המידע על כוונת ההרס, הוציאו ביישוב הודעה בה נאמר, כי "כל מגרון העליונה פונתה לפני שנתיים. עכשיו, הלילה הזה, מתכננת ממשלת נתניהו-בוגי-בנט להרוס את השריד האחרון של הצדק את שארית הפליטה של מגרון העליונה".

ההרס במגרון, הבוקר. מבט מלמעלה

במנהל האזרחי מסרו בתגובה לכתבה, כי "בהתאם להחלטת בג"צ, ביצעו היום כוחות הביטחון פינוי של 11 מבנים בלתי חוקיים אשר נבנו ללא היתר במגרון. המבנים פונו לאחר שהושלם תהליך האכיפה. על פי החלטת בג"צ פינוי המבנים המבנים יתבצע לא יאוחר מ-45 יום. מאחר ובעלי המבנים לא ביצעו את הפינוי באופן עצמאי, ביצע המנהל האזרחי את האכיפה של הבנייה הבלתי חוקית ע"פ הדין".

הרס במגרון, הבוקר

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד