בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"המענה לעולם שנזעק – ריבונות בכל יו"ש"

בתנועת 'נשים בירוק' רואים בביקורת האמריקאית על הכרזת משרד הביטחון על 4,000 דונמים בגוש עציון כאדמות מדינה עדות נוספת לנחיצותו של מהלך כולל בו תוחל ריבונות ישראלית על שטחי יהודה ושומרון כולם

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אלול תשע"ד - 14:02 02/09/2014
גודל: א א א
הישוב מעון (דניאל ונטורה)
הישוב מעון (דניאל ונטורה)

בעקבות החלטת שר הבטחון על הכרזת 4,000 דונם כאדמות מדינה סמוך לישוב גבעות בגוש עציון, קוראות "נשים בירוק" להחיל ריבונות על כל רחבי יהודה ושומרון. הצעד של שר הבטחון היה אמנם פופולסטי למדי, ובפועל, גם אם אכן יתקבלו לכך אישורים בסופו של דבר, עד ששיעלו למקום טרקטורים, יקחו שנים ארוכות, אך אומות העולם הזדעקו כרגיל.

ארצות הברית גינתה את ההחלטה ומדינות נוספות הביעו תרעומת על שישראל מעזה לבצע מהלך מינורי שכזה. בתנועת נשים בירוק הפועלת מספר שנים להחלת הריבונות היהודית על כל מרחבי יהודה ושומרון, מציינים כי דרישתם היא התגובה לזעקות השבר של העולם.

"הצעקות הרמות של אמריקה, העולם, השמאל והערבים, חושפים את עומק הבעיה של יהודה ושומרון", אומרות ראשות התנועת יהודית קצובר ונדיה מטר. "4000 הדונמים המדוברים הם אדמות מדינה והמשמעות היא שאינם שייכים לאף ערבי פרטי ולמרות זאת העולם נזעק. הסיבה היא הבעיה השורשית שמצריכה פתרון שורשי. על ממשלת ישראל ומדינת ישראל להפנים כי העולם מערער על עצם שייכותה של ארץ ישראל לעם ישראל. לדברים אין קשר לנישול ערבי כזה או אחר, נישול שאגב מעולם לא היה, לא בממד הפרטי ולא בממד הכללי".

"ריבונות יהודית על כל יהודה ושומרון" (נשים בירוק)

"אם ממשלת ישראל לא תחיל ריבונות על מרחבי ארץ ישראל, הנושא ימשיך להיות פתוח למיקוח ולויכוחים אינסופיים", אומרות השתיים ומוסיפות: "עוד דונם ועוד דונם חשובים מאד. יש בהם אמירה ערכית, מעשית והיסטורית, אך אחרי סדרת הגירושים מסיני, ימית, גוש קטיף וצפון השומרון אין די בכך. יש להחיל ריבונות וליישם אותה בשטח על ידי קיום חוק וסדר של המדינה ואכיפתם על כלל האזרחים, ערבים, בדואים ויהודים".

השתיים שבות על קריאתן העולה בשנים האחרונות בזירה הציבורית ובזירה הפוליטית לחדול ממדיניות התגובה וליטול את מושכות המדיניות לידיה של ישראל. "הגיע הזמן להפסיק עם תוכניות הישרדות ותגובה. יש להסתכל קדימה אל היעוד והמטרות של עם ישראל שאותן ניתן להגשים רק בארץ ישראל כולה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד