בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רגבים חשפו: ארגוני השמאל שיקרו

נייר עמדה שהפיצה תנועת רגבים חשף: ארגוני השמאל שיקרו. הקרקעות היו רשומות מאז ומעולם כ'אדמות מדינה'

  • יח"צ
  • ט' אלול תשע"ד - 16:50 04/09/2014
גודל: א א א
אדמות מדינה. אילוסטרציה (מועצת גוש עציון)
אדמות מדינה. אילוסטרציה (מועצת גוש עציון)

בימים האחרונים הכריז המינהל האזרחי ביהודה ושומרון על 3,799 דונם באזור גוש עציון כעל "אדמותמדינה". ההליך בוצע כחוק בהתאם להחלטת הקבינט המדיני-ביטחוני.בהמשך ההחלטה נכתב, כי מי מהערבים שטוענים לבעלות על הקרקע המוכרזת, יכול להגיש את השגותיו בפני המנהל האזרחי.

ארגוני השמאל הקיצוני ו'שלום עכשיו' בראשם, מיהרו להגדיר את המהלך כ"הפקעת קרקעות הגדולה ביותר מאז שנות ה-80", כדי להכפיש את פניה של ישראל במרחב הבינלאומי. השלמת ההליךהפורמלישל 'הכרזת אדמות מדינה', הוצג במזיד כצעד של הפקעת קרקעות,הנתפס כצעד של כיבוש, הלאמה, נישול וגזל.כצפוי, הצעד המניפולטיבי של ארגוני השמאל גרר בעקבותיו גינוי מצד ארה"ב ומדינות אירופאיות, ודרישה לבטל את ההכרזה על אדמות המדינה.

אלא שלמעשה, על אף שכל חלקי הארץ ניתנו לעם היהודי עוד מימים-ימימה, אדמות אלו היו מאז ומעולם, גם לפי החוק הישראלי, מוגדות כ'אדמות מדינה', וכעת רק הוכרזו ככאלה באופן רשמי. הנחת המוצא בחוק הישראלי, כמו גם בחוק הטורקי והירדני התקף ביהודה ושומרון כי אדמת מדינה היא כל קרקע שאיננה בבעלות פרטית.

מנייר עמדה שפרסמה היום (חמישי)תנועת רגביםעולה כי הגדרה זו של אדמות מדינה ראשיתה עוד מימי ממשלת מנחם בגין הראשונה. זאת לאחר קביעת היועץ המשפטי לממשלה באותה תקופה ומי שיהיה לימים נשיא בית המשפט העליון –פרופ' אהרן ברק כי "הנחת המוצא לקביעת בעלות הקרקע,שכל קרקע היא בבעלות המדינה, אלא אם כן נרכשה על ידי מישהו אחר. לפיכך סתם קרקע שוממה בפועלושאין לגביה כל רישומים במסמכים רשמייםיש להניח שהיא אדמת מדינה".

כלומר, אין צורך "להפקיע" אדמות מדינה, מאחר וכל קרקע שאיננה בבעלות פרטית – הרי היא אדמה בבעלות המדינה. מדינת ישראל נטלה על עצמה חומרה יתירה, וביצעה במשך שנים ארוכות 'הליך סקר' שבחן בשבע עיניים את כל אדמות המדינה ביהודה ושומרון, על מנת לוודא שההתיישבות הישראלית תוקם אך ורק על אדמות ששייכות באופן מובהק ועל פי הדין הבינלאומילריבון ולא כביכול בחזקת ערבי מסוים.

"עיון פשוט בהודעת המנהל האזרחי מעלה את העובדה הברורה כי ההכרזה כאדמות מדינה נועדה להבטיח שימור זכויות בעלי הקרקע ואין מדובר בנישול או בסיפוח", כך אומרעו"ד בצלאל סמוטריץ', מנהל הפעילותבתנועת רגבים."אולם העובדות לא מעניינות את ארגוני השמאל אלא השחרת פני ישראל בעולם והפעלת לחץ בינ"ל על הממשלה".

עוד אומרעו"ד סמוטריץ'כי "בנייר העמדה שפרסמנו ניתן להיווכח כי הליך ההכרזה על אדמות מדינה התקבל עוד בשנות ה-70 מימי ממשלת מנחם בגין הראשונה, ומהווה נדבך משמעותי להמשך ההתיישבות החוקית ביהודה ושומרון. מכאן החשיבות בהליך והצורךלחדש את הליכי הסקר במלא המרץ בכדי לאפשר את פיתוח ההתיישבות".

הכתבה באדיבות: תנועת רגבים

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד