בע"ה כ"ח אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

4 שנות מאסר למחבל שלא מנע את הפיגוע בברקן

4 שנות מאסר למחבל שלא מנע את הפיגוע הקשה בברקן בו נרצחו קים לבנגרוד וזיו חג'בי הי"ד. עו"ד בלייכר: "מי ששותף לטרור צריך לקבל ענישה גבוהה - הגיע הזמן לשנות את החוק ולשים את המחבלים מאחורי סורג ובריח לשנים ארוכות וכך להגביר את הביטחון של כולנו"

  • יח"צ
  • י' אייר תשפ"א - 09:49 22/04/2021
גודל: א א א
(צילום: יהודה פרל)
(צילום: יהודה פרל)

בית המשפט הצבאי שומרון, גזר אתמול ארבע שנות מאסר, על המחבל מוחמד איברהים חרסה, אשר ידע על כוונת המחבל אשרף נעאלוה לבצע את הפיגוע הקשה בברקן ולא מנע אותו. 

חורסה הורשע באי מניעת פשע, ועל פי נוסח כתב האישום בו הודה, במסגרת הסדר טיעון, הוא ידע כשבועיים לפני הפיגוע הקשה, בו נרצחו קים לבנגרוד יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד, על כוונת המחבל נעאולה לבצע את הפיגוע באמצעות נשק קרלו במקום עבודתו באזה"ת ברקן ועל רצינות כוונתו. כמו כן, לאחר הפיגוע דאג חרסה לסיוע למחבל בבריחתו.

באופן תקדימי קיבל בית המשפט את התנגדות המשפחות, והחמיר את עונשו של המחבל יותר מהענישה אשר נקבעה בהסדר הטיעון שחתם המחבל עם התביעה הצבאית, שם ההסכמה העונשית עמדה על שלוש שנים בלבד. מי שליווה את המשפחות בהתנגדות להסדר הטיעון הוא עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי 

רפי לבנגרוד אביה של קים הי"ד, הגיע היום לדיון בבית המשפט, לאחר הדיון מסר "הינו בדיון של אחד מהסייעניים הבכירים ברצח של קים וזיו בפיגוע בברקן, ביקשתי מהשופטת שהסכימה לשמוע את מה שיש לי להגיד גם עכשיו, למרות שידעתי שהפסק דין חתום וגמור, והבעתי את דעתי על מה שקורה כרגע במדינה בירושלים, ביפו ובכל מקום בכל הכפרים הערבים הישראלים עם כל האלימות והנשק שקימים, וביקשתי מבית המשפט להחמיר בעונש שאולי זה ירתיע.

חלק חשוב מההרתעה זה בית המשפט, הכח אצלהם נכון שגם אנחנו בתור יהודים צריכם להגן על עצמנו ולהשיב מלחמה הקם להורגך השכם להורגו, אבל בכל זאת הכח נמצא בבתי המשפט, במיוחד בבתי המשפט הצבאים וחשוב שהם ישמעו את דעתנו. אם הם רוצים לשמור על השקט ואנחנו רוצים שהנכדים שלנו והילדים שלנו יחיו פה בשלום שיהיו עונשים כאלה שלא יהיה כדאי לפעול באלימות נגדנו או נגד כל מישהו אחר." מסר. 

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את המשפחות מסר "השופטת נתנה פסק דין מדהים שקובע שיש להחמיר את הענישה כנגד מי שמסייע ושותף או שהוא לא מונע פיגוע, ויש להגביר את ההרתעה.

למרות הסדר הטיעון שהוסכם עם המחבל על שלוש שנים ופחות, השופטת קבעה שהיא לא מקבלת את הסדר הטיעון, ובהתאם להתנגדות שלנו עם המשפחות והיא הציבה את העונש על 4 שנים, שהרף המקסימלי על עבירה זו היא 5 שנים. יש כאן קריאת כיוון של השופטת ושל בימ"ש גם לתביעה, גם למחוקק ביהודה ושומרון וגם למחוקק בכנסת, הגיע הזמן לשנות את החוק לדאוג לכך שמחבלי טרור ומי ששותף לטרור יקבל ענישה גבוהה שהוא לא יצא בגיל צעיר חזרה להיות בינינו וישאר בכלא לאורך שנים רבות. לא יתכן שמי שלא מונע הרג של חפים מפשע רבים ושותף סוד של המחבל לא יוכל לקבל מעל מ-5 שנים הגיע הזמן לשנות את החוק ולשים את המחבלים מאחורי סורג ובריח לשנים ארוכות וכך להגביר את הביטחון של כולנו ולתת גמול לאלה שמבקשים את חיינו." הוסיף בלייכר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 62 מהשבוע האחרון