בע"ה ז' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הי"ד נרצחו בברקן

בפיגוע בברקן נרצחו קים לבנגרונד-יחזקאל, נשואה ואם לתינוק. וזיו חג'בי אב לשלושה מראשון לציון. אשה נוספת נפצעה. המצוד אחר המחבל שעבד במפעל נמשך

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח תשרי תשע"ט - 08:12 07/10/2018
גודל: א א א
זיו חג'בי הי"ד.  (באדיבות המשפחה)
זיו חג'בי הי"ד. (באדיבות המשפחה)

צילום: הלל מאיר TPS

הותר לפרסום כי קים לבנגרונד-יחזקל, היא היהודיה שנרצחה בפיגוע הקשה באזו"ת ברקן היום בבוקר. קים היא נשואה ואם לתינוק קטן. מנהל המפעל זיו חג'בי הי"ד נרצח אף הוא בפיגוע. זיו, נשוי ואב לשלושה ילדים תושב ראשון לציון.  ה' יקום דמם. בפיגוע נפצעה אשה נוספת והיא מטופלת בבית החולים בילינסון בפ"ת.

דובר צה"ל פרסם כי שני יהודים נרצחו הבוקר במסע הירי של המחבל במפעל בו עבד באזור התעשייה ברקן בשומרון.

בסביבות השעה 7:45 פתח מחבל בירי באזור התעשייה ברקן, ופגע בשתי נשים וגבר בקומת המשרדים של מפעלי אלון למחזור הפועלים באזור התעשייה. כתוצאה מהירי גבר ואשה נרצחו ואשה נוספת נפצעה קשה ופונתה למרכז הרפואי בילינסון שם התייצב מצבה והוגדר בינוני.

ראש המועצה האיזורית שומרון יוסי דגן פרסם בהודעה כי המחבל כפת את האשה ואז ירה בה. "רק פחדן עלוב, כופת אשה צעירה אמא לילדים ויורה בה", אמר דגן. "זו ההתנהלות של הרשות הפלסטינית הפחדנית. שבאה היום לפגוע בסמל הדו קיום הכלכלי של יהודה ושומרון איזור תעשייה ברקן. לבנו עם המשפחות היקרות בשעה קשה זו".

עוד בנושא:

המחבל נמלט ומתנהל אחריו מצוד נרחב הכולל שימוש במסוקים ויחידות מיוחדות. המחבל, שתועד כשהוא נמלט מהמקום חמוש ברובה קרלו, הוא צעיר ערבי בן 23 מהכפר שוויכה שבאזור טול כרם, שעבד במקום כפועל עם אישור מטעם צה"ל. ככל הנראה הוא הגיע רכוב על אופנוע כשמטרתו היא אותו מפעל בו עבד. בצה"ל אומרים כי בשבועות האחרונים הוא לא הגיע לעבודה.

יש לציין כי באזור התעשייה ברקן עובדים אלפי ערבים, ושוב ושוב מתגאים בו אנשי המועצה האיזורית שומרון וגורמים נוספים בהיותו "אי של דו קיום".

צילום: הלל מאיר TPS

כוחות משטרה שפועלים בזירת הפיגוע עיכבו פועל ערבי חשוד. המועצה האזורית שומרון דיווחה כי השמועה שהעובד פוטר והרקע פלילי לא נכונה, ובצה"ל אמרו תחילה כי הרקע לאירוע טרם נקבע ונבדקים כלל הכיוונים, ובהמשך דווח כי הרקע הוא לאומני

בעקבות אירוע ירי בברקן שבשומרון,אומר מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר כי צריך להשיב את ההרתעה כנגד המחבלים: "אנחנו עדים להמשך ההסלמה ללא כל שינוי משמעותי במדיניות ההרתעה הישראלית. רק הרס בתי מחבלים גירוש משפחות, פגיעה בתנאי המאסר ופעולות כנגד המחבלים ותומכי הטרור ישיבו את ההרתעה. דומה כי מדיניותנו של  שר הביטחון מקבלת את הטרור כגזרת גורל וזוהי שגיאה שיש לה השלכות מרחיקות לכת. אני קורא לך, השר ליברמן, להתעורר ולהשיב את הביטחון לתושבי ישראל. זה התפקיד שלך".

הפראמדיקים של מד"א דוד ברוכי ונריה תקוע סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו 3 פצועים מירי שוכבים, 2 מהם, גבר ואישה בשנות ה 30 היו מחוסרי הכרה עם פציעות ירי בגופם ואישה כבת 54 הייתה בהכרה מלאה עם פציעות ירי בפלג גופה העליון, הענקנו להם טיפול רפואי ואת האישה בת ה 54 פינינו לבית החולים כשמצבה קשה ויציב."

בעקבות הפיגוע תגברה המשטרה כוחות באזור גב ההר מחשש לפעולות תגובה של יהודים. המסיק המאושר בידי צה"ל לערבים באזור יצהר בוטל.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד