בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
"לנפץ את האשלייה"

הפגנות ברחבי הארץ בעקבות הפיגוע

בעקבות הפיגוע באיזור התעשייה בברקן בו נרצחו זיו חג'בי וקים לבגרונד-יחזקאל הי"ד הפגינו מאות יהודים ברחבי הארץ וקראו "לנפץ את אשליית הדו קיום"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח תשרי תשע"ט - 21:22 07/10/2018
גודל: א א א

 

ברחבי הארץ הפגינו מאות יהודים בתגובה לפיגוע הקשה בשומרון. 

שיירת רכבים יצאה מאוניברסיטת אריאל לעבר איזור התעשייה בברקן בו בוצע הפיגוע. המפגינים, אנשי עוצמה יהודית ותושבי השומרון קראו מול מקום הפיגוע  "להתעורר מהזיית הדו קיום" ו"לנפץ את האשלייה".

בצומת שבי שומרון נערכה הפגנה נוספת בהשתתפות עשרות מתושבי היישוב.  על פי דיווחים שהגיעו לקול היהודי עולה כי רכבי ערבים נרגמו באבנים סמוך ליישוב קרני שומרון.

 גם בגשר המיתרים בירושלים התקיימה הערב הפגנה גדולה אותה ארגנו אנשי להב"ה בקריאה שלא להעסיק ערבים. 

עוד בנושא:

בפיגוע נרצחו קים לבגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי ה' יקום דמם, שניהם עובדים במפעל המיחזור 'קבוצת אלון'.  על דגלו של איזור התעשייה ברקן היה חקוק סמל הדו קיום. במועצה אזורית שומרון התפארו באיזור התעשייה כמקום בו מתגשם חזון השלום ואלפי יהודים וערבים עובדים בו זה לצד זה. 

המחבל שביצע את הפיגוע הינו אשרף נוועלה מהכפר שוויכה הסמוך לטולכרם. אשרף הגיע הבוקר למקום עבודתו והחל את סדר יומו השגרתי, לאחר זמן קצר עלה לקומת המשרדים, שלף נשק אותו החביא בתיקו והחל לירות באכזריות את יושבי המשרדים. קים הי"ד נמצאה כשהיא כפותה באזיקונים. לאחר מכן נמלט המחבל ונכון לשעה זו, טרם נתפס. 

הלוויותה של קים הי"ד תתקיים בשעה 22:00 בבית העלמין בראש העין והלוויתו של זיו חג'בי הי"ד תתקיים מחר בשעה 14:00 בבית העלמין במושב ניר ישראל. 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר לקול היהודי בעקבות הפיגוע בברקן: "על אירוע טרור קשה כזה, צריך להגיב בפעולה צבאית חסרת תקדים,  כנגד קיני הטרור ביהודה ושומרון. 

מאחורי אירוע הטרור הזה נושבת רוחה של הרשות הפלסטינית, שפעיליה ביצעו כבר מספר פעולות טרור באיזור. יש להכות בהם בכל הכוח. אנחנו דורשים עונש מוות למחבל הנפשע וגירוש משפחתו מהארץ".

מוקדם יותר יצא בקריאה משה שבח, אביו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בחוות גלעד, וביקש לשנות את המדיניות מול סייעני הטרור ולהחריב את בתיהם של מי שייסעו למחבל.

"פנינו לאלוף פיקוד המרכז בבקשה להרוס את בתי הסייענים, והתשובות שקיבלנו מגוחכות. אם לא היו מסייעים למחבל מברקן, ולא היה לו לאן לברוח, היו כבר תופסים אותו. צריך לשנות את המדיניות קודם כל בהתייחסות לסייענים, כפושעים וטרוריסטים לכל דבר, ולגרום להם נזקים בכל מה ששייך להם. אחרת ניכנס לסבב טרור" אמר.

 

  

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד