בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"המשבר בין הציבור לשלטון מחריף"

"קשה לילדים לראות שמי שאמור להיות אמון על הבטחון, גוזל ישיבה", אמר תושב יצהר על רקע הארכת הצו המורה על תפיסת בית המדרש בידי כוחות צה"ל

  • אלחנן גרונר
  • כ' אלול תשע"ד - 19:48 15/09/2014
גודל: א א א
שער שהציבו כוחות מג"ב בדרך לישיבה ביצהר (יהודה פרל)
שער שהציבו כוחות מג"ב בדרך לישיבה ביצהר (יהודה פרל)

על רקע חידוש צו התפיסה של ישיבת עוד יוסף חי, מספר תושב יצהר על תחושות ניכור שהולכות וגדלות בין ילדים רבים בישוב לבין מערכת הבטחון. ניכור שרק התעצם עם תפיסת הישיבה.

מאז השתלטתו כוחות מג"ב על מבנה בית המדרש של הישיבה, חלק מילדי הישוב יורדים כמעט מדי יום למתחם בית המדרש שנכבש ומתעמתים עם השוטרים. "הילדים מנסים להתפלל בישיבה ומצלמים את השוטרים, והיו כמה פעמים שהם הצליחו להיכנס לתוך הישיבה ולצלם את מה שקורה בפנים. זה נהיה העיסוק של הילדים בצהריים", אומר י', תושב הישוב, שילדיו מבלים במקום על בסיס יומיומי.

"קשה לילדים לראות שמי שאמור להיות אמון על הבטחון והשמירה, לוכד שטח של ישיבה. הם רואים שאין כבוד ליהדות, לישיבה, שיש זלזול בכל מה שקשור לתורה, וזו מכה קשה מהבחינה הזאת, כי פה זה מתגלה בצורה הכי חריפה. הילדים רואים את זה וזה יוצר משבר וחוסר אמון. ילד מתפתח וגדל לתוך מציאות שהוא אומר, מה זה "מערכת הבטחון"? מה זה חיילים ושוטרים? אלו מי שבאים לגזול מקום של תורה ותפילה מיהודים".

לדבריו, המשבר הנוכחי נבנה על משבר גוש קטיף, אך רק הולך ומתעצם. "כמו שאמרו שיש טראומת גוש קטיף, אצל הילדים כאן זה הולך ומחריף. מי שאמור להגן עלינו הולך נגד היהדות, זה דבר שמחריף את המשבר שיש ממילא בין השלטון לבין הציבור".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד