בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עלו להר הבית לזכר הנרצחים בפיגוע

עשרות בני משפחה וחברים עלו הבוקר (ד') להר הבית לזכרם של יצחק וטליה איימס הי"ד, שהיום חלפו ארבע שנים לפיגוע הירי בו נרצחו. "ייסד קבוצות עליה להר הבית ושיעורים בנושא"

  • יהודה פרל
  • כ"ב אלול תשע"ד - 09:35 17/09/2014
גודל: א א א
עליה להר הבית. ארכיון (הליבה)
עליה להר הבית. ארכיון (הליבה)

היום (רביעי) חלפו להם ארבע שנים מאז נרצחו יצחק וטליה איימס הי"ד בפיגוע ירי בהר חברון, בו נרצחו גם כוכבה אבן שושן ואבישי שנידלר הי"ד. הבוקר עלו כ-70 מחבריהם וממשפחתם להר הבית לעילוי נשמתם.

"יצחק עלה מרוסיה בערך בגיל 24, אחרי שבגיל 22 החל תהליך של חזרה בתשובה ואף עבר ברית מילה", מספר בשיחה עם הקול היהודי אסף, שהדריך הבוקר את הקבוצה בהר הבית. "את הקשר שלו להר הבית הוא התחיל בתנועת 'חי וקיים' של יהודה עציון. אחרי שהר הבית היה סגור באינתיפאדה השניה, לפני 11 שנים הוא נפתח לעליית יהודים ואז יצחק ייסד קבוצה שעלתה פעם בשבוע להר", מספר אסף ומוסיף "עד היום הקבוצה הזאת פועלת".

"בתחילה יצא רכב מלא כל שבוע להר הבית, ובהמשך יצחק צרף לקבוצה גם חברים ממצפה יריחו, עפרה, גוש עציון ירושלים ועוד מקומות". על הקשר של יצחק הי"ד להר הבית, ממשיך אסף לספר. "יצחק ייסד שיעור שבועי לעולים להר הבית, למד בכולל בית הבחירה, ואף ייסד קבוצה גדולה יותר של כ-50 איש שעלו פעם בחודש להר הבית. היו גם לא מעט יהודים שיצחק קרב אותם ליהדות דרך עלייה להר הבית, בטהרה כמובן", מציין אסף.

בהמשך היום, בשעה 17:30, יעלו בני המשפחה והחברים לקברם של בני הזוג בבית העלמין הר הזיתים בירושלים. במוצאי השבת הקרובה, פרשת ניצבים-ילך, אז יתחילו בני עדת אשכנז באמירת הסליחות, יתקיים אירוע לזכרם במערכת המכפלה בחברון. באירוע, שיחל בשעה 22:00 צפוי להשתתף בעל המנגן חיליק פרנק שיעורר את הלב לקראת אמירת הסליחות שתחל בשעה 00:30.

בכ"ב אלול ה'תש"ע ירו ערבים לעבר רכבם של הזוג איימס הי"ד שנסעו על כביש 60 סמוך לכפר בני נעים בהר חברון, כאשר איתם שני טרמפיסטים, אבן שושן ושינדלר הי"ד. המחבלים ירו לעברם לפחות 50 כדורים ואף ביצעו וידוי הריגה, דבר שהותיר לפרמדיקים שהגיעו לזירה רק לקבוע אתם מותם.

יצחק הי"ד, בן 47 במותו, למד בכולל ועבד כגנן. קודם לכן עבד אף כמאבטח עד שכוחות הבטחון החרימו ממנו את נשקו מחשש שיפגע בערבים. טליה הי"ד, בת 45 במותה, עסקה בהנהלת חשבונות. הזוג הותיר אחריהם שישה ילדים, כאשר הגדול שבהם בן 24 והקטן באותה העת בגיל 5 שנים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד