בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בערב האזכרה: האלמנה פונה לשר הבטחון

אלמנתו של הרב הלל ליברמן הי"ד פנתה לשר הבטחון בבקשה שישחרר את בית המדרש של הישיבה ביצהר, הקרוי על שמו, ויאפשר את קיום האזכרה כמדי שנה

  • יח"צ
  • ז' תשרי תשע"ה - 21:50 01/10/2014
גודל: א א א
בית המדרש ביצהר
בית המדרש ביצהר

מחר, ח' בתשרי, יחול יום האזכרה להירצחו של הרב הלל ליברמן הי"ד מאלון מורה, אשר נרצח בדרכו לקבר יוסף, לאחר נטישתו בידי הצבא לפני 14 שנה. לקראת האזכרה פנתה היום אלמנתו של הרב הלל, יעל, במכתב לשר הבטחון משה יעלון ובו מחתה על המשך חילול בית המדרש של ישיבת עוד יוסף חי ביצהר ותפיסתו בידי הצבא.

מידי שנה נערכת האזכרה בבית המדרש הקרוי על שמו של הרב הלל, בישיבת עוד יוסף חי ביצהר, אולם השנה לא ניתן לקיים את האזכרה כמתוכנן, וזאת בעקבות תפיסת בית המדרש ומתחם הישיבה בידי צה"ל ומשמר הגבול.

"מדי שנה מתקיימת האזכרה בבית המדרש הקרוי על שמו של בעלי ביצהר, תוך ציפיה לחזור למתחם הישיבה המקורי בשכם", כתבה ליברמן. "השנה אני מוצאת עצמי מנסה להסביר למשפחה שהצבא השתלט על הישיבה והאזכרה תתקיים במקום אחר. מעבר לפגיעה החמורה בקדשי ישראל ולפגיעה בישיבה, מדובר בפגיעה אישית במשפחות נפגעות טרור. התעלמות חמורה מרגשות בני המשפחה ויצירת כאוס כלפי הצבא אצל בני הנוער".הרב הלל ליברמן הי"ד

"לפני 14 שנים, ב-ח' בתשרי תשס"א, נרצח בעלי הרב הלל ליברמן הי"ד ע"י פורעים ערבים בשעה שבה לא יכל לשאת את הפקרת קבר יוסף לידי הערבים, והלך בגפו למחות על החילול הנורא", הוסיפה יעל. "אז בחרו ראשי השלטון ומערכת הביטחון "להכיל" את הפקרת מתחם הקבר והישיבה ולהיכנע לטרור הערבי. מאז ועד היום אנו עדיין מצפים לתיקון העוול ולהמשך האחיזה היהודית בעיר הקודש שכם.

לצערי, במקום לראות התפכחות ותיקון, אנו רואים התדרדרות נוספת. לא די בכך שאת מקומה המקורי של הישיבה אתם ממשיכים להפקיר בידי הפורעים, אלא שלפני כחצי שנה בחרתם לתפוס את בית המדרש של הישיבה ביצהר, הקרוי על שם בעלי הי"ד, ובכך הוספתם חטא על פשע. באופן אירוני החלטתם להפעיל את מלוא הנחישות דווקא מול הישיבה שאותה הפקרתם ככניעה לטרור.

אם לא די בכך, בשבוע האחרון התפרסמו תמונות ועדויות שהפכתם את בית המדרש על שם בעלי, לחדר כושר, ושחיילים מסתובבים בו בלבוש מינימלי.

אני פונה אליך מספר ימים לפני יום הכיפורים יום הדין. יום שבו מתאחד כל עם ישראל בתפילה כללית ופרטית, בתקווה כי יעשה חשבון נפש בנושא, וכי הגיע הזמן לחזור לציונו של יוסף הצדיק בשכם, וקול התור ישמע בארצינו. אנו מצפים כי לכל הפחות תשחררו את בית המדרש, ונוכל להעלות את זכרו של בעלי כמידי שנה בבית המדרש הקרוי על שמו, ונזכה שקולה של תורת ארץ ישראל ישמע בארצנו".

הכתבה באדיבות יח"צ

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד