בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אנחנו נשארים בחוץ" - מיצג מחאה במערת המכפלה

בעקבות פסיקת בג"ץ והתמהמהות ההליכים בהנגשת מערת המכפלה לנכים, יזם אריאל ליבנה מיצג מחאה מול המערה.

  • יח"צ
  • י' אייר תשפ"א - 12:51 22/04/2021
גודל: א א א

בעקבות פסיקת בג"ץ והתמהמהות ההליכים בהנגשת מערת המכפלה, יזם אריאל ליבנה, פעיל חברתי וסטודנט לקולנוע במכללת ספיר, מיצג מחאה מול מערת המכפלה.

במיצג נראו כסאות גלגלים והליכונים הנשארים מחוץ למדרגות המובילות למערת המכפלה. אריאל אשר עובד על סרט דוקומנטרי על המאבק למען הנגשת המערה ואף השתתף בדיונים הרבים בעניין החליט לבצע מיזם זה אחרי שנחשף לגרירת הרגליים של שר הביטחון בני גנץ בעניין. "נחשפתי לכך שאף נכה לא הסכים לבוא למקום לצורך הסרט התיעודי, בשל הבושה להישאר בחוץ, בעוד ששאר האנשים נכנסים למקום" אומר ליבנה. "מטרת המיצג הינה להסביר לציבור ולהמחיש את הצער של מי שנבצר ממנו להיכנס למקום".

"אין ספק שלו היה מדובר בתיאטרון הבימה, המקום היה מונגש מזמן", מסכם אריאל.

מדובר בגרם ארוך המונה 24 מדרגות, שלאחריו יש עוד גרם המונה 59 מדרגות נוספות. לפני כשלוש שנים נפל במקום מוטי אוחיון נחבל ולאחר מספר חודשים נפטר מפצעיו.

כזכור, כבר לפני קרוב לחודשיים אישר בית המשפט המחוזי להנגיש את המקום אולם שר הביטחון מסרב לחתום על היתר הבניה בפועל, מה שמשאיר את האנשים עם מוגבלות מחוץ למקום .

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "המיצג ממחיש בצורה ברורה ועצובה את הסבל הרב שעוברים מאות אלפי נכים וקשישים שנשארים בחוץ. במדינת ישראל יש מיליון וחצי אנשים עם מוגבלות וכולם מודרים מלבוא ולבקר באתר מורשת לאומית זה. אנחנו קוראים לבני גנץ - גלה מנהיגות וחתום היום על היתר הבנייה".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד