בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטלוויזיה הפלסטינית: "ישראל מפיצה את מגפת ייהוד-חברון"

בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ מכנים את הכוונה להנגיש את מערת המכפלה לנכים כ"ייהוד" המקום ומוסיפים כי ישראל מנצלת את מגפת הקורונה כדי להפיץ את מגפת "יהוד חברון"

  • יהודה פרל
  • ד' אייר תש"פ - 10:31 28/04/2020
גודל: א א א

בעוד הנגשת מערת המכפלה עבור נכים אינה מתקדמת, זאת לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו נמנע מלקדם את הנושא כעת, ברשות הפלסטינית טוענים כי זהו חלק ממימוש עסקת המאה של טראמפ.

בכדי להיכנס לתוך מערת המכפלה, יש לעלות מדרגות רבות, דבר שאינו מתאפשר עבור נכים וקשישים. בישוב היהודי בחברון, וגורמים נוספים, דרשו שוב ושוב לפעול להנגשת המקום אך הדבר טרם בוצע.

בניית מעלית במתחם העתיק, אשר תשרת גם את היהודים וגם את הערבים הפוקדים את המקום, דורשת הפקעת שטח מסוים מידי הוואקף והרשות הפלסטינית. שטח שניתן להם במסגרת הסכמי אוסלו. שר הביטחון נפתלי בנט ווועדת החוץ והביטחון ברשות גבי אשכנזי, אישרו את הפקעת השטח לטובת בניית מעלית במקום. גם היועץ המשפטי לממשלה אישר את המהלך, אולם שר החוץ ישראל כץ מתנגד ונתניהו מסרב לאשר.

בערוץ הטלוויזיה הרשמי של הרשות הפלסטינית, כינו את הכוונה להנגיש את מערת המכפלה בחברון כ"ייהודי" מערת המכפלה. כך מביא מכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית'.

לדבריהם, מדובר בצעד שהינו חלק ממימוש עסקת המאה של הנציג טראמפ, שהוצגה בוושינגטון לפני מספר חודשים. עוד הוסיפו ואמרו, כי ישראל מנצלת כעת את התפשטות מגפת הקורונה בכדי "להפיץ את מגפת ייהוד בחברון".

"היועץ המשפטי של ממשלת ישראל אישר החלטה להשתלט על אדמות מסגד איברהימי הקדוש (כלומר מערת המכפלה) בחברון. החלטה זו באה בין טענות להרחבה, אך היא למעשה שואפת להשתלט על אדמת מסגד איברהימי...", אמר מגיש החדשות, בטלוויזיה הפלסטינית.

כתב הטלוויזיה הרשמי של הרשות הפלסטינית אמר בכתבתו על נושא, כי "זה כהשלמת תוכנית שהוצגה על ידי ראש הממשלה נתניהו במהלך הפלישה האחרונה שלו לחברון, שתוצאותיה ישתלטו על אדמות המסגד [איברהימי] והרכבת מעלית חשמלית בתוך המסגד כשירות למתיישבים שרוצים לחזק את ההתיישבות באזור זה".

עוד אמר הכתב בטלוויזיה, כי "ממשלת הכיבוש מנצלת את נסיבות התפשטות מגפת הקורונה בכדי להפיץ את מגיפת הייהודי וההתיישבות שלה נגד העיר העתיקה [ של חברון] ומסגד איברהימי".

מארגון בצלמו הפועל למען הנגשת מערת המכפלה נמסר, כי "חייבים להנגיש את המערה ומיד. מדובר במעשה הומניטרי נצרך לכלל העמים. בנוסף מדובר במעשה ריבוני ממדרגה ראשונה .אסור להיכנע לארגוני השמאל הקיצוני ואיומי הרשות הפלסטינית והליגה הערבית".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד