בע"ה י"ח אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הגיעה העת שהר הבית יהיה באמת בידינו"

ח"כ סמוטריץ' פנה לרוה"מ ולשר ארדן בדרישה דחופה לפתוח את שערי הר הבית ביום ירושלים לכניסת יהודים. "לא ייתכן לסגור את ההר ביום זה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א אייר תשע"ט - 09:45 16/05/2019
גודל: א א א
שוטרי יס"מ בהר הבית. ארכיון  (מתי עמר TPS)
שוטרי יס"מ בהר הבית. ארכיון (מתי עמר TPS)

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה במכתב בהול לראש הממשלה ולשר לבט"פ גלעד ארדן בנושא סגירת הר הבית ליהודים ביום ירושלים.

בימים האחרונים הודיעה המשטרה באופן סופי כי עקב חשש מהתלקחות והפרת הסדר, ההר יהיה סגור ליהודים ביום שחרור ירושלים.

"בשבוע האחרון פרסמה משטרת ישראל הודעה בעניין פתיחת הר הבית ליהודים ביום ירושלים הקרוב. בהודעה נכתב: "מדי שנה הר הבית סגור לביקורים בימים האחרונים של חודש הרמדאן, מטעמים של שלום הציבור ובטחונו וסדר ציבורי"", פתח סמוטריץ' את מכתבו.

"אין מה להכביר במילים בדבר החובה הפשוטה של ממשלת ישראל להורות למשטרה לפתוח את הר הבית בשגרה וקל וחומר ביום ירושלים לכניסת יהודים".

סמוטריץ' מוסיף עוד כי "בנוסף לכך, אין שום תירוץ שיניח את הדעת מדוע הר הבית ייסגר לכניסת יהודים בשל איומים בשימוש אלימות והפרת הסדר הציבורי מצד גורמים קיצוניים מוסלמים. מקרה זה הוא אחד ממקרי הבוחן בו אסור למדינת ישראל להיכנע לאיומים באלימות.

 על אף שעברו 52 שנים משחרור ירושלים והר הבית וחזרתנו לנחלת אבותינו ומקום המקדש עוד מהדהדת קריאתו של מח"ט הצנחנים דאז מוטה גור "הר הבית בידנו".

הגיעה העת שהר הבית באמת יהיה בידינו", חתם את מכתבו. 

בתוך כך בארגוני המקדש נערכים למבצע עלייה המוני להר הבית ביום ירושלים כאשר בכוונתם להביא להר עשרת אלפי יהודים. המבצע מכונה "ברבבה נעלה", במסגרתו פועלים הפעילים להבאתם של אלפי האנשים להר מישיבות תיכוניות אולפנות יישובים וערים בכל רחבי הארץ.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד