בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"החקירות בשב"כ עלולות להגיע לפיקוח נפש"

הרב דב ליאור ורבנים נוספים, הסבירו את החשש לשלום הקטינים ואמרו כי בפיקוח נפש מותר לחלל שבת. "ניסיון ההתאבדות בפרשת דומא עמד לנגד עיניהם"

  • יהודה פרל
  • א' שבט תשע"ט - 11:17 07/01/2019
גודל: א א א

 מספר רבנים, בהם הרב דב ליאור, רבה לשעבר של קרית ארבע-חברון, אמרו כי חקירות הנערים בשב"כ עלולים להגיע לכדי פיקוח נפש, ומשכך יש לפעול להצלתם.

"יש לנו כלל שאם לוקחים מישהו לשמד אז כתוב שמותר לחלל שבת בשבילו למרות שזה לא בעיה קיומית גופנית אלא נפשית", אמר הרב ליאור והוסיף, כי "גם כאן, יש בעיה שהבחורים האלה עלולים לאבד את שפיות הדעת כמו שקרה, אז ודאי שיש עניין להציל אותם ולחזק אותם בנסיבות האלה".

הרבנים הזכירו כי בפרשת העינויים כאשר נחקרו החשודים באירוע ההצתה בכפר דומא, אחד הקטינים שנחקר בפרשה ביקש לשים קץ לחייו. "לפי עניות דעתי, לפי מה שנמסר לי שאחד מהנערים לאחר שעבר את כל הסבל של המאסר ביקש לשלוח יד בנפשו, כלומר שהתנאים הם לא תנאים סבירים כמו שראוי במדינה דמוקרטית. הבחורים שבאו לעודד ולחזק את רוחם של הנערים זה נחשב הצלה". אומר הרב ליאור.

הרב ליאור התייחס לפרסומים לפיהם מספר אברכים נסעו במהלך השבת מהישוב יצהר כדי לשוחח ולחזק את רוחם של תלמידי ישיבת 'פרי הארץ' ברחלים. האברכים נסעו באותה השבת בה התרחש האירוע, וזאת לאחר שכוחות משטרה ושב"כ הגיעו לישיבה.
 

עורכי הדין חושפים את העינויים בפרשת דומא
 
עוד בנושא:

 - המסמכים חושפים את העינויים בשב"כ

 - ההורים מציגים: מסמך העינויים

 - "התעללות של חולי נפש"

 - צפו בסרטון הדגמה מהעינויים בשב"כ

 - מחריד: "תיאורים כמו מהאינקוויזיציה"

    | "ספין של השב"כ שנועד להסיח את הדעת ממעשיו המזעזעים"

"אני מאוד מבין את האברכים שנסעו בשבת לישיבה ברחלים ומעריך אותם", אמר פעיל מיצהר לקול היהודי. "לאור אירועי העבר, האברכים חששו מפני מצבים של פיקוח נפש. דמותו של הקטין שחתך את ורידיו בפרשת דומא עמדה לנגד עיניהם. וודאי שפיקוח נפש דוחה שבת", אמר.

"הפעילים התייעצו ואף שאלו רב, ולבסוף החליטו לנסוע", הוסיף.

"בכל מקרה", ממשיך הפעיל, "השב"כ יודע שאין שום קשר בין הנסיעה לחיזוק הבחורים לבין החשדות המופרכים שהוא מעלה, שהרי הוא לא עוצר ומענה את נוסעי הרכב. מדובר בספין של השב"כ שנועד להסיח את הדעת ממעשיו המזעזעים, ולנסות לקושש קצת תמיכה ואמון מהציבור - תמיכה ואמון שאותם הוא מאבד בקצב הולך וגובר, בגלל מעשיו וצורת התנהלותו".

בשעות אלו, עוד נמצאים בחדרי החקירות של השב"כ חמישה נערים קטינים. שניים מתוכם טרם נפגעו עם עורך דין ולא ברור באילו תנאים הם נחקרים. עורכי הדין ששוחחו עם שלושת העצורים שנחקרו כבר במשך למעלה משבוע, סיפורו על תנאי חקירה קשים ביותר.

עו"ד בן גביר חושף את ההתעללות בעמירם בן אוליאל

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד