בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"הכניסה לשטח A אסורה" - מדוע צה"ל מטעה את הנוסעים?

שלטים הפוגעים בחופש התנועה של ישראלים ביהודה ושומרון, מוצבים בכניסה לכפרים ערביים גם במקרים בהם אין הגבלת תנועה במקום. בצה"ל ובמשטרה התחמקו ממענה.

  • יהודה פרל
  • כ"ז תשרי תשפ"א - 12:05 15/10/2020
גודל: א א א

בכניסה לכפרים רבים ביהודה ושומרון מוצב שלט המורה על איסור כניסת ישראלים למקום, כיוון שמדובר בשטח A, אליו אסורה כניסת ישראלים. עם זאת, כך מתברר, לפעמים צה"ל מציב שלטים כאלו המורים על איסור כניסת ישראלים לשטח מסוים, על אף שהכניסה אליו מותרת לכל אחד.

שלט שהוצב השבוע בכביש הגישה לישוב יצהר ועליו נכתב כי "הכניסה לערבים מסוכנת", עורר סערה. בשמאל גינו ואף כינו אותו כ"שלט גזעני" ובימין ניצלו את ההזדמנות לגנות את השלטים האוסרים כניסת ישראלים לכפרים ערביים. בתוך זמן קצר, הגיעו שוטרים למקום והסירו עם סכינים את השלט, בכניסה ליצהר.

באותו הזמן בדיוק, נשדד רכבו של יו"ר ארגון תג מאיר גדי גבריהו, סמוך לכפר בידיה בשומרון. בעקבות שוד הרכב, הוציאה המשטרה הודעה לתקשורת בה נכתב כי "משטרת ישראל וכוחות הביטחון שבים ומדגישים כי חל איסור על ישראלים להיכנס לשטחי הרשות הפלסטינית וכי כל כניסה מסכנת את חייהם ומסכנת גם את כוחות הביטחון המוזעקים לחלצם".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

אלא שבבדיקה פשוטה במפות האזור מתברר כי הכפר בידיה שוכן על שטח B, אליו מותרת כניסה לישראלים.

פנינו לדוברות המשטרה, והם ניגשו למקום וצילמו עבור הקול היהודי את הכניסה לכפר, שם הוצב שלט עליו נכתב בשפות עברית, ערבית ואנגלית כי זהו "שטח A. הכניסה אסורה לישראלים".

אם כך, שאלנו את דוברות המשטרה, מדוע גבריהו, שקיבל קנס על הפרת הסגר למניעת התפשטות נגיף הקורונה, לא נחקר בגין כניסה לשטח A? במשטרה בחרו שלא להתייחס לשאלה.

פנינו לצה"ל ושאלנו, מדוע הוצב שלט מטעה בכניסה לכפר בידיה, הפוגע בחופש התנועה של האזרחים? בתחילה אמרו לנו בצה"ל כי יגיבו בתוך זמן קצר. אך בהמשך בחרו שלא להתייחס לנושא.

אם תקלתם בשלט נוסף המורה על איסור כניסת ישראלים לאזור מסוים, למרות שהדבר אינו כן, אנא שתפו אותנו: hakol.hayehudi1@gmail.com

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד