בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
קטינים במרתפי השב"כ

"כשמדובר בקטינים יהודים כל זכויות האדם נעלמות?"

בארגון השמאל 'תג מאיר' תמכו בחקירה אלימה לקטינים היהודים שנעצרו על ידי השב"כ תחת איסור מפגש עם עו"ד - מנכ"ל חוננו תוקף

  • יח"צ
  • כ"ג טבת תשע"ט - 09:18 31/12/2018
גודל: א א א
 (אברהם שפירא)
(אברהם שפירא)

 

מנכ"ל ארגון חוננו שמואל מידד (זנגי) מגיב הבוקר (ב') לקריאות של ארגון תג מאיר ושל יו"ר הארגון גדי גבריהו אשר תומכים בחקירה אלימה לקטינים היהודים שנעצרו אתמול בחשד למעורבות באירוע לאומני אשר חוסה תחת צו איסור פרסום.

מידד תקף את גבריהו "איפה גדי גבריהו אביר זכויות האדם? איפה פעילותו לזכויות אדם וכבודם של אנשים? כשמדובר בזכויות קטינים יהודים כל זכויות האדם נעלמות? הרסן הותר? מותר לחקור אותם כמו שלא חוקרים במדינה אף אדם אחר? כל סדרי הדין, חוק הנוער וכלל הפסיקה העשירה על זכויות נחקרים נמחקת?" שואל מידד את גבריהו.

"אני מודיע לך שהדמוקרטיה שהיא נר לרגלך, והשוויון שהוא רוממות בגרונך - קיימים גם כשקטינים יהודים נחקרים בשב"כ.  לצערנו לא שמענו את קולך כשמחבלים קטינים מבצעים פיגועים כמו הדקירה של ורד אדרי ועוד ומשתחררים בלי להיות מואשמים בניסיון לרצוח. או כשמחבלים נחקרים בכפפות של משי, שם זכויות הנפגעים לא מעניינות אותך? איפה אתה שם את הלב שלך במהלך מלחמת היהודים על קיומם בארץ?" הוסיף מידד. תגובתו של מידד מגיעה לאחר פירסומים של תג מאיר אשר קראו לחוננו להפסיק בהגנה על זכויות הילדים, ולכוחות הביטחון להמשיך בהתנהלותם.

נזכיר כי אתמול נעצרו שלושה קטינים יהודים, הקטינים הועברו לחקירת שב"כ, נאסר עליהם לפגוש עו"ד ומצבם אינו ידוע. היום יובאו הקטינים לדיון בבימ"ש שם ייצגו אותם עו"ד עדי קידר ועו"ד נתי רום מארגון חוננו וכן עו"ד איתמר בן גביר.

אמש פרסם אביו של אחד הקטינים פוסט שהפך לויראלי "הוא נלקח מתוך הכיתה לעיני בני כיתתו בישיבה הקטנה ברחלים. "מדובר בנער נורמטיבי בן 16, המבלה את מירב יומו בלימוד ובתפילה. אנו, הוריו, בטוחים כי הוא לא עשה דבר וכל ההאשמות נגדו הינן עלילה חסרת בסיס. אנו כהורים חוששים מאוד כי בשב"כ הוא יעבור עינויי גוף ונפש. נסיון העבר מורה כי הם העיזו לעשות זאת בעבר , והתחושה שלנו היא שמי שנראה במראה הלא-נכון דמו מותר.
אנו מתחננים ומבקשים בכל פה שיעבור לטיפול המשטרה, שיזכה לראות עו"ד ואותנו באופן מיידי, שיזכה לטיפול הגון הראוי לכל אדם ובוודאי לנער קטין, ובטוחים שחפותו תוכח מיד ושישוחרר בחזרה למשפחתו וללימודיו." כתב האב.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 268 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד