בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"כשצריכים להצדיק עינויים מפיצים פייק ניוז"

בארגון חוננו תוקפים את השב"כ שהפיץ הערב בתקשורת 'מידע דררמטי' על אירועי תג מחיר: "כשאין ראיות וצריכים לתרץ עינויים השב"כ מתחיל לפזר פייק ניוז"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה טבת תשע"ט - 23:16 02/01/2019
גודל: א א א

ארגון חוננו תוקף הערב את שרות הביטחון הכללי בעקבות הפרסומים בכלי התקשורת השונים אודות העליה, כלשונם, באירועי תג מחיר.

"ככל שהעינויים והפרת זכויות הקטינים יגברו כך נראה יותר כותרות כמו הערב במהדורת כאן.

שרות הביטחון הכללי באופן קבוע בכדי לתרץ את מעשיו הבלתי מתקבלים בשום מדינה דמוקרטית מתדרך כתבים, כמו הערב את כתב התאגיד רועי שרון.

כשאין ראיות ויש צורך לתרץ עינויים של קטינים במרתפי השב"כ, השב"כ מתחיל לפזר פייק ניוז. אין מנהל לעסק? איפה שרת המשפטים? איפה השר לביטחון פנים? היכן ראש הממשלה? מי יעצור את הדורסנות ויחזיר הדמוקרטיה לישראל?" שאלו בחוננו לסיום.

מוקדם יותר היום שר החקלאות אורי אריאל, קיים שיחת חיזוק לאביו של הקטין אשר עצור בשב"כ, בהקלטה שמפרסמת משפחתו של העצור, ניתן לשמוע את השר מחזק את המשפחה ומעביר ביקורת על אופן החקירה.

"שמעתי שבנכם נעצר על ידי השב"כ וזה מטריד אותי מאד אני מכיר את הסיטואציה וזה בעייתי מאד" פתח השר אריאל את השיחה.

אביו של העצור הודה לשר על השיחה ושיתף אותו בעניין "הבן נעצר ביום ראשון מול החברים שלו בכיתה למעשה אין לנו מושג איפה הוא ומה שלומו ואנחנו לא יודעים מה קורה איתו אנחנו יודעים רק על הארכות מעצר ואיסור מפגש עם עורך דין ואיתנו. ואנחנו מאד מודאגים מה קורה לו מה עלול לקרות לו אחרי כל מה שנחשף בתקשורת." 

השר אריאל אמר לאב כי "כבר שמענו דברים כאלו ובזמנו קרו דברים מאד חמורים שעוצרים נערים שלא הגיעו לגיל 18 ואף אחד לא יודע איפה הם ואין עורך דין, אני לא מקבל את זה אני חושב שזה לא צריך להיות ככה במקומותינו.

גם שמענו על החקירה שהיתה בעכו שהשופטת פסלה אותם מכל וכל אני כבר דיברתי עם חבר כנסת אבי דיכטר מבלי שהזכרתי את שמות המשפחה אבל עצם העניין שזה על הצורך שהתערב כיושב ראש ועדת חוץ וביטחון והוא בעצמו היה ראש השב"כ אז הוא מכיר ויודע."

בנוסף סיפר השר כי בכוונתו לפנות בעניין לרה"מ נתניהו "אני מחפש את ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא כרגע בברזיל אז קצת קשה להשיג אותו. ואני מקווה לדבר איתו בתור אחראי ישיר על השב"כ. השב"כ הוא באחריותו. שיתערב בזה לאלתר. ואני מקווה שתראו את הילדים במהרה בבית."

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד