בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לאף רו"מ אין זכות לקבוע את גבולות הקבע של ישראל"

תנועת נחלה תערוך היום כינוס בירושלים כנגד תוכנית המאה בהשתתפות מייסדי וראשי ההתיישבות ביהודה ושומרון. "עם ישראל ברובו המוחלט מתנגד נחרצות להקמת מדינה פלשתינית".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח סיון תש"פ - 09:07 10/06/2020
גודל: א א א
הפגנת תנועת נחלה נגד תכנית טראמפ, בעבר (שמריהו ספירו,TPS)
הפגנת תנועת נחלה נגד תכנית טראמפ, בעבר (שמריהו ספירו,TPS)

תנועת נחלה תקיים היום (רביעי) כינוס בגן העצמאות בירושלים בהשתתפות דמויות שונות בהתיישבות ביהודה ושומרון, בו היא קוראת לממשלת ישראל לומר 'לא לתוכנית טראמפ' ולהורידה מסדר היום הציבורי.

בכנס, שיחל בשעה 19:00 ינאמו דניאלה וייס, אליקים העצני, בני קצובר ונוספים. כמו כן, בתנועה החלו בימים האחרונים בפעילות הסברתית ובפעילות שטח על מנת להניע את הציבור להצטרף למאבק בתוכנית.

חברת הנהלת תנועת נחלה דניאלה וייס מדגישה כי "ראשי המועצות ביו"ש שגו שגיאה חמורה ביותר שהשלכותיה לדורות, כשתמכו בתוכנית שפוגעת בעם ישראל לדורותיו. הם עושים מעשה גלותי חמור ביותר שלאף יהודי אסור לעשות. עם ישראל ברובו המוחלט מתנגד נחרצות להקמת מדינה פלשתינאית בלב ארץ ישראל. במקום לעמוד איתן ממשלת ישראל נלחצת מאירופה, הערבים והשמאל שאינם חדלים מלהתנכל למדינת ישראל תחת התואנה שההתנחלויות הן בלתי חוקיות".

בתנועה נחלה מדגישים כי "תוכנית טראמפ עלולה להיות בכיה לדורות. על פי התוכנית יש להעניק את הקרקע ששוחררה במלחמת ששת הימים כאשר במקום קרקעות הישובים יקבלו הפלסטינים שטח בנגב. במקום להמשיך בדרך הנכונה אשר בה התקדמה הציונות כל הזמן והיא התמדה ביישוב ארץ ישראל דור אחרי דור אל מול כל הקשיים, החליט נתניהו לקבל החלטה שאין לו זכות לקבל. אין לאף ראש ממשלה זכות לקבוע את גבולות הקבע של מדינת ישראל מכיוון שגבולות הקבע של מדינת היהודים נקבעו בתנ"ך".

עוד מדגישים בתנועה כי עם ישראל ברובו המוחלט מתנגד נחרצות להקמת מדינה פלשתינאית בלב ארץ ישראל. לדבריהם: "תוכנית טראמפ מפרטת כיצד תוקם מדינה פלשתינאית בלב ארץ ישראל. 70% משטחי יהודה ושומרון יהיו עבור המדינה הפלשתינאית ו-30% יהיו עבור בקעת הירדן והיישובים ביהודה ושומרון. בקעת הירדן תהווה 20% ואילו סך כל היישובים יהיו 10% תמורת הקרקע שנשארת בידי הבקעה והיישובים יקבלו הערבים כמיליון דונם בנגב ובמקומות נוספים מתוך מדינת ישראל הריבונית".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


58 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד