בע"ה כ"ג תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לממשלה יש אחריות כלפי מעשה הנבלה שקרה היום"

"זרקו משפחה עם תינוקות מהבית ביום חורף", אומר מאיר ברטלר מחוות ישוב הדעת. "אי אפשר לסבול מציאות כזאת"

  • ז' טבת תשע"ח - 14:48 25/12/2017
גודל: א א א

בגוש שילה זועמים על הרס הבית של משפחת שרירא, זוג צעיר עם תינוקת, הבוקר בחוות ישוב הדעת, בידי כוחות המנהל האזרחי ומשטרה, ואיתם פועלים ערבים.

"לא קיבלנו שום התרעה, שום צו הריסה, והכל פה על אדמות מדינה", סיפר אהרון, בעל הבית. "הגיעו בשמונה בבוקר, אשתי והילדה היו בבית, ואלה התוצאות. יש לנו נזק של עשרות אלפי שקלים. אנחנו מקווים שהמדינה תתאפס על עצמה ותראה לאן היא מובילה את עצמה, כי אנחנו איבדנו את האמון בה".

התושבים חשים כי מדובר בחציית קו אדום מצד המנהל האזרחי והרשויות. לטענת המנהל מדובר במבנה יביל שנהרס בנוהל "פלישה טריה".

צפו: מאיר ברטלר: "לממשלה יש אחריות למעשה הנבלה שנעשה פה היום"

"היתה פה אלימות נוראית של כוחות הביטחון", אומר מאיר ברטלר תושב חוות ישוב הדעת. "זרקו משפחה עם תינוקות מהבית ביום חורף. אנחנו מוחים כנגד הדבר הזה ומוכנים גם לשלם מחיר כדי שהמציאות הזו לא תימשך".

ברטלר מפנה את האצבע לממשלה שאחראית על פעולות המנהלה האזרחי. "לממשלה יש אחריות מלאה למעשה הנבלה שנעשה פה היום. כתושבים, שכנים ופעילים לא נסבול מציאות כזאת, של גז מדמיע ואלימות שהופעלה כלפינו, כלפי נשים וילדים. אנחנו קוראים לציבור לצאת ולמחות".

צפו: אהרון שרירא מתאר את שהתרחש

ברטלר עצמו הותקף בגז בידי שוטרי מג"ב, שחלקם אף הסתובבו ללא תגים, תקפו אזרחים ואף עורך דין שצילם בשטח. "אני הותקפתי בגז מדמיע ללא שום הפעלה של אלימות מצידי. אבל העוול הפרטי פחות חשוב מעצם העובדה ששוטרים מרשים לעצמם לתקוף בצורה כל כך אגרסיבית אדם שלא עשה דבר. זו מציאות מזעזעת שצריכה לזעזע את אמות בסיפים".

במהלך ההרס תקפו שוטרים תושבים באמצעות גז פלפל ומכות. כמה מהם נזקקו לקבלת טיפול רפואי.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד