בע"ה ח' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מברכים על קריאת הוואקף שלא לעלות להר"

בתנועת חוזרים להר מברכים על הודעת הוואקף לערבים לפיה יש להימנע מעלייה להר הבית ביום שישי הקרוב בעקבות הרחקת הבכירים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח אדר תשע"ט - 10:53 05/03/2019
גודל: א א א
מתחם שער הרחמים עליו השתלטו הערבים (צילום: ארנון סגל)
מתחם שער הרחמים עליו השתלטו הערבים (צילום: ארנון סגל)

בתנועת חוזרים להר בירכו על הודעת ארגון הוואקף לכלל המוסלמים לא להכנס להר הבית ביום שישי. עוד הוסיפו בתנועה כי הם מבקשים מראשי הווקף להמשיך במחאה ולהורות על איסור כניסה תמידי להר הבית.

על פי הודעת חוזרים להר,  אמש קראו בוואקף לכלל המוסלמים להגיע להר הבית ביום שישי הקרוב אבל לא להכנס אליו עקב הרחקתם של עשרות מחברי הוואקף מההר בגלל פריצתם לשער הרחמים. בתנועת 'חוזרים להר' שמחו למשמע ההודעה הנ"ל והתנועה שולחת את בירכתה לאנשי הוואקף ומבקשת מהם להמשיך את מחאתם ולא להכנס להר הבית יותר לעולם.

יו"ר התנועה רפאל מוריס אמר: "סוף סוף הבינו הערבים את מקומם - מחוץ להר הבית, הגיע הזמן שמדינת ישראל אף היא תתמוך במחאתם ותעודדם אף לעזוב את הארץ ולהוציא גם את המסגדים מההר, אנו עדים למהלך היסטורי בו הערבים מסרבים לעלות להר ואילו המדינה לא קופצת על המציאה ומוציאה אותם לאלתר מההר, הגיע הזמן בו מדינת ישראל תחזור להיות הריבון בהר, תסיר את המסגדים מההר ותבנה את בית המקדש".

 עוד הוסיף מוריס כי "עצם המהלך בו הערבים מסרבים לעלות להר צריך לעורר כל יהודי שמקום המקדש חשוב לו לעלות אל ההר ולדרוש את השליטה היהודית במקום וסילוק האויבים מן המקום".

בתנועת חוזרים להר מוסיפים ואומרים כי "לא עת לחשות, הזדמנות נדירה בה דווקא הערבים הם אלו שמרצונם מבקשים שלא לעלות להר מדינת ישראל צריכה לקבל זאת בזרעות פתוחות ולסלקם לאלתר מההר ובכך להוכיח מי השולט האמיתי בהר, וכדיברי המשורר 'השולט בהר - שולט בארץ'".
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד