בע"ה ב' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מוכרים לנו את אוסלו וקוראים לזה ריבונות"

שורת חברי כנסת ביקרו אתמול במאהל המחאה של תנועת הריבונות בירושלים, וקראו להחיל ריבונות באופן מיידי, ללא קשר להחלטות ארה"ב. היום יערך יומו השלישי של מאהל המחאה

  • יח"צ
  • א' תמוז תש"פ - 09:53 23/06/2020
גודל: א א א
מאהל המחאה של תנועת הריבונות
מאהל המחאה של תנועת הריבונות

מאהל הריבונות ממשיך לרכז סביבו התעניינות רבה. אל המאהל שהוקם על ידי תנועת הריבונות מול משרד ראש הממשלה, הגיעו גם ביום שני שורת אישים, בהם גיסו של ראש הממשלה, ד"ר חגי בן ארי, וחברי כנסת.

ד"ר בן ארצי קרא לראש הממשלה להחיל ריבונות על בקעת הירדן בלבד ללא קשר לתכנית טראמפ ומתוך קונצנזוס ישראלי כולל שראשיתו עוד בתכנית אלון. השרה לשעבר איילת שקד קראה לראש הממשלה להכריז כי אין עם כובש בארצו, להחיל ריבונות ולהישמר מצעדים המובילים להקמתה של מדינה פלשתינית.

השר לשעבר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' קרא לציבור הישראלי לא ללכת שולל אחרי הניסיון לעטוף את התכנית להקמת מדינה פלשתינית במונח 'ריבונות'.

בדברים שנשא ח"כ סמוטריץ' במאהל הריבונות אמר, כי "אנחנו רוצים החלת ריבונות חד צדדית ולא כאיזו סוכריה שממתיקה גלולה מרה ומסוכנת של חלוקת הארץ. האתגר שלנו הוא לא ללכת שולל ולא להיות מוקסמים מהמילה הזו ריבונות שעוטפים בה את התכנית הזו, לומר את האמת, לפתוח לציבור הישראלי את העיניים ולהגיד 'כן לריבונות'". לדבריו, הריבונות חשובה מאוד אך יש לזכור שהעובדות בשטח הן שעיצבו את המציאות לאורך כל שנות הציונות. סמוטריץ' הזכיר כי גם החלת הריבונות ברמת הגולן לא מנעה מרבין המנוח ומנתניהו לשאת ולתת על מסירתו לסורים. עוד הזכיר את גבעת המטוס שבירושלים כעדות נוספת למקום בו קיימת ריבונות ישראל ועם זאת אין בו בנייה".

"אם חלילה הריבונות הזו תבוא כחלק מעסקת חבילה ותפגע ביכולת להמשיך לקבוע עובדות בשטח ולהעמיק את האחיזה שלנו, היא רעה. רק אם הריבונות תתמוך במאמצי ההתיישבות ובמתיישבים שנאחזים באדמת הארץ, תאפשר להקים עוד ישובים, להגדיל את הישובים הקיימים, זאת ריבונות טובה. לכן אנחנו אומרים לראש הממשלה ולנשיא טראמפ, שהוא ידיד אמת של ישראל, הפתרון היחידי הוא להרחיב ולהמשיך את האחיזה וההתיישבות ביהודה ושומרון. זה מה שיגדע את התקווה הערבית לנצח את ישראל וזה מה שיביא שלום ביטחון ודו קיום, ולא חלילה להעלות מהאוב את השאיפה הערבית להקים מדינת טרור בליבה של ישראל".

חבר הכנסת אופיר סופר (ימינה) ביקר במאהל המחאה והבהיר כי השאיפה שנמשכה לאורך שנים להחלת ריבונות אינה מבלבלת. "מוכרים לנו את אוסלו ומגדירים זאת ריבונות, ניקח את זה? לא! לא ניקח את זה!". עוד הוסיף ח"כ סופר ואמר לבאי מאהל הריבונות: "נראה שהמאבק הולך למקום טוב. חזק וברוך".

 

חבר הכנסת אופיר סופר (ימינה) אף קבע כי "מוכרים לנו את אוסלו וקוראים לזה ריבונות".

חבר הכנסת מתן כהנא (ימינה) הזכיר כי "חילופי השלטון העשויים להתרחש בארה"ב עלולים גם לגרור תפנית ביחס הממשל לתכנית, לקבל וליישם את ההסכמה הישראלית למדינה פלשתינית. זהו תהליך שיודעים איך נכנסים אליו אבל לא איך הוא מסתיים", הזהיר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד