בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

'מתווה שיוויוני' גם בנוכחות היהודית בהר הבית

ברגבים פנו לנתניהו: אם הסטטוס קוו משתנה לטובת ערבים שישונה גם בעניין עליית יהודים להר - מחר (ה') עליית חירום של ארגוני המקדש

  • יח"צ
  • ו' אדר ב תשע"ט - 12:47 13/03/2019
גודל: א א א
יהודים בהר הבית. ארכיון  (מתי עמר TPS)
יהודים בהר הבית. ארכיון (מתי עמר TPS)

ארגוני ימין דורשים מראש הממשלה נתניהו לייצר מתווה שיוויוני גם בהר הבית.

תנועת רגבים פנתה לראש הממשלה בהתראה לפני עתירה לבג"ץ, בדרישה למנוע את הפגיעה במתחם העתיק בשער הרחמים על ידי הווקף, בקביעה כי כל שינוי של הסטטוס קוו צריך להיעשות באופן שיוויוני, בדומה למתווה הנוכחות המשותפת ליהודים ומוסלמים המתקיים עשרות שנים במערת המכפלה.

״מדובר באתר הארכיאולוגי החשוב ביותר בארץ ישראל בכלל ולעם היהודי בפרט. בתקופה האחרונה פרץ הווקף המוסלמי למתחם 'שער הרחמים' והחל לבצע עבודות נרחבות לצורך הכשרת מבנה הקיים במקום והפיכתו למסגד נוסף (חמישי במספר) לטובת מתפללים מוסלמים בהר הבית, והכל ללא היתר ותוך גרימת נזקים כבדים וחסרי תקנה למתחם, לעתיקות בית שני ולממצאים המצויים בו", צויין בפנייתם של עו"ד אבי סגל ויעל סינמון מתנועת רגבים.

"מדובר בפגיעה אנושה בהר הבית הקדוש לכל הדתות ובסטטוס קוו במקום, אשר אין מקום לתת לה יד ויש לעוצרה לאלתר. חמור מכך, ממידע שהגיע לידי מרשתנו, עולה כי לא רק שהתפרקתם מחובותיכם לאכוף את החוק והסטטוס קוו במתחם ולא מנעתם את ההשתלטות האלימה של אנשי הווקף המוסלמי על המתחם, אלא שאפשרתם בדיעבד לאנשי הווקף המוסלמי את המשך השימוש במתחם 'שער הרחמים', תוך שהחוטא יוצא נשכר". 

לנוכח דחיפות העניין ולאור העובדה כי הווקף המוסלמי עושה במקום כבשלו, תוך חשש לגרימת נזקים אדירים ובלתי הפיכים למתחם 'שער הרחמים', ותוך הפרת הסטטוס קוו ופגיעה אנושה בזכותם היסודית של האזרחים היהודים במדינה לשוויון, דורשת תנועת רגבים מנתניהו תגובה מיידית, ולכל היותר בתוך שבוע ימים, בטרם תעתור לבג"ץ.

בתוך כך, ארגוני המקדש הודיעו על עליית חירום המונית שיקיימו מחר (ה') להר הבית. את העלייה ההמונית הם מקיימים בעקבות אירועי שער הרחמים וההתפרעויות הקשות בהר על ידי הערבים.

בארגוני המקדש קוראים לציבור להגיע בהמוניו לעלייה ולחזק את הנוכחות היהודית במקום.

צפו: נערכים לעליית החירום

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד