בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
חופש ביטוי?

המשטרה מאיימת על בנצי גופשטיין

קצין משטרה התקשר לאיים על בנצי גופשטיין לקראת ביקורו של הנשיא ריבלין בקרית ארבע הערב

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' סיון תשע"ז - 20:49 01/06/2017
גודל: א א א
 (הלל מאיר, tps)
(הלל מאיר, tps)

משטרת ישראל מבקשת למנוע הפגנות נגד נשיא המדינה בעת ביקורו הערב בקרית ארבע במסגרת מופע לציון שנת היובל.

הנשיא הוזמן לשאת נאום במופע מרהיב הכולל גם הופעה של כוכבי הזמר שלומי שבת וישי ריבו, אלא שבמשטרה החליטו שייתכן ובמהלך המופע תתרחש מחאה, והחליטו למנוע אותה.

שוטרים ממרחב חברון הגיעו לפני מספר שעות לביתו של יו"ר להבה בנצי גופשטיין וביקשו לאתר אותו. גופשטיין לא היה בביתו ולאחר מכן התקשר אליו אדם שהציג את עצמו בשם יוני מהמשטרה ומסר לו כי מטרת הביקור היא למנוע ממנו לעשות מחאה נגד נשיא המדינה. בשיחה עם הקצין ממחוז ש"י, אמר הקצין כי "היום בערב יש מופע, אני מבקש ממך שלא תעשה בדברים שאולי בעתיד יתפרשו כעבירה, אל תגרום לפרובוקציות תהיה זהיר בדברים".

זמן קצר לאחר מכן התקשר שוב אותו קצין ומסר לגופשטיין שהוא מבקש ממנו להתייצב במשטרת ביתר, זאת כנראה כדי לערוך מעצר מנע ולא לאפשר לגופשטיין להיות בקרית ארבע בזמן המופע.

בנצי גופשטיין מסר בתגובה: "משטרת ישראל ממשיכה במסורת של ההשתקה. הם לא מוכנים לקבל הפגנה לגיטימית כנגד אותו אחד שמאשים את עם ישראל בבחירה בטרור. עליהם להפנים שחופש הביטוי והחופש להפגין הוא מנשמת אפה של הדמוקרטיה".

עו"ד  איתמר בן גביר מסר: "המשטרה חוצה קו אדום נוסף ובימים שמדברים על סתימת פיות ומניעת מחאות מול בתים פרטים עולה המשטרה שלב ומבקשת למנוע ביקורת כלפי הנשיא בהופעה ציבורית. אני רק מקווה שכל אלה שרוממות הדמוקרטיה בגרונם במחאות מול מנדלבליט ילחמו גם על חופש הביטוי של גופשטיין מול רובי ריבלין".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד