בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חידון המקדש הראשון יוצא לדרך

"אם אדם לא מכיר את נושא המקדש למה שירצה לפעול למענו?"

  • י"ט אייר תשע"ז - 21:18 15/05/2017
גודל: א א א

חידון המקדש הראשון יוצא לדרך בניצוחה של תנועת 'נוער המקדש', המביאה את לימוד נושא המקדש לישיבות התיכונית ובתי הספר. עשרות מתמודדים נבחנו על הלכות בית הבחירה, וגמר החידון יערך ביום ירושלים.

"נוער המקדש זו תנועה שצמחה מתוך הנוער", מספר לקול היהודי בני כהן, תלמיד כיתה י"א בישיבת 'מקור חיים' בכפר עציון. "אנחנו תלמידים מכמה ישיבות שחברנו למחלקת הנוער של מכון המקדש בראשות הרב ישראל אריאל, כשהרעיון הכללי של התנועה הוא להביא לנוער את המודעות לנושא המקדש".

"אנחנו פועלים בעיקר בקרב נוער בישיבות. לאורך השנה לומדים מאות תלמידים בישיבות ובתי ספר במוקדי לימוד שפתחנו בנושאי המקדש. כתוב שגדול תלמוד שמביא לידי מעשה, ואנחנו רואים שאם לומדים, אז אנשים מתחברים לנושא יותר. אם אדם לא מכיר את נושא המקדש למה שירצה לפעול למענו? אנחנו רואים שהמעגלים מתרחבים דרך קבוצות הלומדים. יש כבר עשר ישיבות עם פעילות וכמה בתי ספר ותלמודי תורה בגיל יסודי", הוא מספר.

כהן אף מתאר כי נודע לו על מספר ישיבות שפתחו חבורות לימוד בצורה עצמאית בהשראת חברי התנועה.

את הרעיון לקיום החידון הגו חברי התנועה בחודשים האחרונים, ולמרות ההתרעה הקצרה נרשמה היענות גדולה מצד הנוער. "הודענו על קיום החידון בזמן שחזרנו לישיבות מחופשת פסח, אבל למרות הזמן הקצר ותקופת המבחנים נרשמו עשרות מתמודדים", אומר כהן.

בכל ישיבה נערך מבחן על הלכות בית הבחירה לרמב"ם, והשניים שזכו לציון הגבוה ביותר עולים לשלב הגמר הפומבי שיערך ביום ירושלים.

לשמחת חברי התנועה, השמועה על החידון עברה מפה לאוזן ובחורי ישיבות מרחבי הארץ נרשמו אליו, ובכללם מספר ישיבות בהם לא פועלת עדיין חבורת לימוד של "נוער המקדש", דגוגמת ישיבות תיכוניות מבית שמש ורמת גן.

כהן מביע תקווה שהחידון יהפוך למסורת ויזכה להיות חלק מתכנית הלימוד של החמ"ד. "אנחנו בשנת ה-50 לשחרור המקום הכי קדוש לעם היהודי, ואתה לא שומע על זה ממשרד החינוך. היינו שמחים שהחמ"ד יקיים פעילות חינוכית בנושא המקדש".

גמר החידון הפומבי יערך ביום רביעי, יום ירושלים בשעה 11:00 באודיטוריום ישיבת הכותל ברובע היהודי. התנועה מזמינה את הציבור הרחב להשתתף בחידון, שהכניסה אליו חופשית. באירוע צפויים להשתתף הרב דב ליאור, והרב ישראל אריאל והרב מנחם מקובר שצפויים להיות בצוות השופטים בחידון.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד