בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ממשיכים בלימוד הרמב"ם היומי - גם מהבית

אתר חדש וחינמי ללימוד הרמב"ם היומי מהבית, חידונים, משחקים ופרסים. "חשוב מאד שגם בימים טרופים אלו של איום הקורונה, התלמידים ימשיכו בשגרה וילמדו את ההלכות של הרמב"ם"

  • יח"צ
  • כ"ו אדר תש"פ - 14:45 22/03/2020
גודל: א א א

כחלק מהניסיונות הרבים לשמור על שיגרת ילדי בתי הספר, מוצאים במערכת החינוך ובארגונים השונים פתרונות יצירתיים על מנת שהתלמידים יוכלו ללמוד מהבית. אחד מארגונים האלה הוא לימוד הרמב"ם היומי שבמסגרתו לומדים אלפי תלמידים רמב"ם יומי מידי יום במסגרות החינוך השונות.

על מנת לאפשר את הלימוד הרציף של התלמידים, השיקו בארגון הרמב"ם היומי, בתוך ימים ספורים, אתר חדש שבעזרתו יוכלו התלמידים להמשיך את הלימוד דרך הבית. דרך האתר החדש מקבלים התלמידים אפשרות לקבל רעיון מהפרק הנלמד, סרטון יומי, ללמוד מספר דיגיטלי או לשמוע שיעור יומי. כמו כן, ישנו חידון יומי וכן חידון שבועי על בסיס החומר הנלמד ובהתאמה לרוח הימים האלו. מי שעונה נכונה על החידונים נכנס להגרלה נושאת פרסים.

כמו כן, באתר החדש, המוצא חינם לציבור הרחב, ניתן למצוא משחקים ופעילויות שונות שבעזרתם ניתן לחזור על החומר הנלמד, לבדוק האם החומר הובן כמו שצריך, וכמובן לתת הנאה נוספת לתלמידים. בנוסף, על מנת למשוך את התלמידים להיכנס לאתר ולהשתתף בלימוד, גייסו בארגון את מתן צור, חלק מההרכב של אנדרדוס, שהכין עבור הלומדים סרטונים משעשעים תוך כדי שהוא גם קורא להם לקחת חלק בלימוד.

נזכיר כי במסגרת ארגון הרמב"ם היומי לומדים בכל יום אלפי תלמידים במסגרות שונות, חלקם הגדול במוסדות החמ"ד. במסגרת הארגון לומדים בכל יום מספר הלכות מתוך ספרו של הרמב"ם, משנה תורה, כך שתוך מספר שנים הם זוכים להקיף את כל ארבע עשר הספרים שכלולים במשנה תורה. בארגון הרמב"ם היומי מציינים כי האתר החדש זוכה להיענות רבה מצד התלמידים והם רואים אלפי כניסות לאתר מאז השקתו בימים האחרונים.

לשם בן שושן, תלמידת כיתה יא באולפנת סגולה קריית מוצקין שלומדת במסגרת הרמב"ם היומי מספרת כי מאז שנפתח לפני מספר ימים האתר החדש הלימוד מהבית הרבה יותר נוח. "יש בו הכל. צילום נוח של החומר, שיעורים, סרטונים, חידות ופרסים וזה ממש עושה חשק ללמוד. גם הלימוד הוא ממש קצר, קולע ומעניין, ויצא שההלכות בשבועות האלה ממש עוסקים בנושאי היום יום וקשורים לקורונה".

"בימים האחרונים אני משתדלת כל בוקר להקליט לחברות שלי את ההלכות של אותו היום וזה עושה הפסקה קצרה מכל הדיבורים על הלימודים, וזה בהחלט משמח אותן ונותן לכולנו עוד ערך נוסף. כבר כשלוש שנים שאני לומדת את הרמב"ם היומי וזה תורם לי המון ידע וזה נותן הרגשה טובה גם שיש לך לימוד יומי קבוע וגם שיוצא מהלימוד הזה משהו בפועל" הוסיפה בן שושן. 

יגאל גולד, מנכ"ל ארגון הרמב"ם היומי מספר כי "בימות השגרה יש לנו עשרות אלפי לומדים של הרמב"ם היומי בקרב תלמידי החמ"ד. מהרגע שהבנו שבתי הספר נסגרים והתלמידים לא יוכלו להמשיך את השגרה, ישר חשבנו על אפשרות של למידה מהבית תוך כדי עידוד הלימוד בעזרת חידות ופרסים. חשוב לנו תמיד להיות חלק בלתי נפרד מהקדמה שמאפשרת לנו הטכנולוגיה כיום. יש לנו אתר, אפליקציה וחשבונות ברשתות החברתיות פייסבוק, טוויטר וטלגרם, כך שאנחנו ממש מעורבים במה שקורה".

"אנחנו שמחים שיש כבר אלפי כניסות לאתר של תלמידים שרוצים להמשיך בלימוד היומי, ואנחנו ב"ה מקבלים משובים מאוד חיוביים על כך. בעניינו זה חשוב מאוד שגם בימים טרופים אלו של איום הקורונה, התלמידים ימשיכו בשגרה וילמדו את ההלכות של הרמב"ם. התגובות שאנחנו מקבלים בימים האחרונים מראות לנו שגם לתלמידים עצמם זה תורם להם המון, וזה בעיניי הכי חשוב. מזמינים את כולם – נוער, מבוגרים, נשים וגברים להצטרף ללימוד הרמב"ם מידי יום." הוסיף גולד.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד