בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עשרות אלפים מסיימים את הרמב"ם היומי

עשרות אלפי לומדים יסיימו בשבוע הבא את סבב הלימוד של הרמב"ם היומי, הנמשך שלוש שנים. מדובר בכ30,000 לומדי הרמב"ם היומי בחמ"ד, בקהילות, בלימוד עצמאי, במגזין לנשים ועוד. "הזדמנות פז, כל אחד יכול למצוא את דרך הלימוד הטובה עבורו".

  • יח"צ
  • י' תמוז תש"פ - 09:35 02/07/2020
גודל: א א א

במקביל לסיום שנת הלימודים יסיימו בשבוע הבא עשרות אלפי לומדים את סבב הלימוד של הרמב"ם היומי, הנמשך שלוש שנים. במסגרת הסבב עברו הלומדים על 'משנה תורה' - הי"ד החזקה של הרמב"ם, המכיל בתוכו אלף פרקים הנוגעים למצוות ולהלכות.

מדובר בסיום הסבב השלישי הנערך במסגרת הרמב"ם היומי, הקיים מזה 9 שנים. במסגרת הסיום, בתאריך י"ז בתמוז, יסיימו כ30,000 לומדים לעבור על ספרי הרמב"ם ובכך לעבור על ההלכות כולן. בין הלומדים ישנם כ15,000 תלמידי ותלמידות החמ"ד, כ5,500 מנויי הרמב"ם היומי, כ5,000 לומדי הרמב"ם ברשת וכ4,500 מנויות למגזין הנשים 'לנשמה'.

בנוסף, לימוד הרמב"ם היומי מתקיים כשיעור קבוע גם ב55 קהילות ברחבי הארץ, הכוללות מאות לומדים מתמידים, ומספרם הולך וגדל.

מיד לאחר סיום סבב הלימוד יתחילו הלומדים את הלימוד מחדש, ויפתחו בהקדמה שכתב הרמב"ם לספריו. לאחר מכן יתחילו הלומדים את הספר הראשון מתוך ארבעה עשר ספרי הי"ד החזקה – ספר המדע.

"זו הזדמנות פז ללומדים חדשים להצטרף ללימוד ולהתחיל את הסבב מראשיתו"  אומר יגאל גולד, מנכ"ל הרמב"ם היומי. לדבריו "כל אחד יכול למצוא את דרך הלימוד הטובה ביותר עבורו, החל מלימוד עצמאי באמצעות ספרים הרמב"ם היומי, דרך שיעורים קבועים ועד לימוד באתר או באפליקציה. גם בקרב תלמידי החמ"ד יש היענות גדולה ללימוד, ולנשים הרוצות לעבור על כל המצוות יש את מגזין 'לנשמה'".

גולד הדגיש את  הייחודיות של לימוד הרמב"ם היומי "בסופו של יום מדובר בהלכות, ממש הלכה למעשה. הלומד מחכים ומעשיר את עולמו ההלכתי בין במצוות הקשורות לחיי היומיום כמו כשרות ושבת, ובין במצוות שיתקיימו לעתיד לבוא כמו דיני מלכים ובית המקדש. עצם הלימוד ההלכתי של הנושאים הללו מעצים את הציפיה לבניין המקדש ולבוא הגאולה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד