בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פק"ל עצות ללוחם

הרב אריה ליפו בפק"ל הישרדות רוחנית לבני הנוער לכבוד החופש הגדול. בין אמצעי הלחימה: מקווה, התבודדות והרבה שמחה

  • ט"ז תמוז תשע"ז - 09:09 10/07/2017
גודל: א א א
הרב אריה ליפו באדיבות המצלם
הרב אריה ליפו באדיבות המצלם

" פנחס... השיב את חמתי מעל בני ישראל בקנאו את קנאתי בתוכם... הנני נותן לו את בריתי שלום". לאחר שראה בלעם  שכישראל צנועים ופתחי אהליהם לא מכוונים זה כנגד זה  ה' הופך את קללותיו לברכות ויוצא מפיו: "מה טובו אהליך יעקב!", אמר בלעם הרשע לבלק: לכה ואיעצך עיצה... להכשיל את ישראל בבנות מדיין... אלוקיהם של אלה שונא זימה!... לצערנו,עם ישראל נפל במלכודת... והחלה המגפה... עד שקם אדם והחל לשחות נגד הזרם: "וַיַּרְא, פִּינְחָס בֶּן-אֶלְעָזָר, בֶּן-אַהֲרֹן, הַכֹּהֵן; וַיָּקָם מִתּוֹךְ הָעֵדָה, וַיִּקַּח רֹמַח בְּיָדוֹ.... וַתֵּעָצַר, הַמַּגֵּפָה, מֵעַל, בְּנֵי יִשְׂרָאֵל." 

אחי היקרים!

זכורני שכשהייתי בצבא בשמירה על גבול הצפון במוצב בהר דב. עמדנו בשמירה שלא יחדרו מחבלים לישראל וכמובן לא למוצב, וכן הפעלנו מערכת איכון לזיהוי יציאת הקטיושות של החיזבאללה לעבר ישובי הצפון, במטרה להשיב אש ולנטרל את מקורות הירי. אך פתאום הרגשתי שבעוד אנו שומרים על הגדר, חדרו מחבלים לתוך המוצב נכנסו לסלון ששימש כמועדון לחיילים והחלו לירות לחיילים ישר לראש בין העיניים... אותם מחבלים אולי לא פגעו בגופם של החיילים היהודים אך בהחלט פצעו את היהודי שבתוך החיילים... כן זו היתה הטלוויזיה שעמדה במרכז הסלון והזרימה כמויות של ביוב מכל העולם ישר לתוך נשמותיהם הטהורות של חיילינו ובנינו...

לעיתים המחבלים מנסים לפגוע בגוף של ישראל אך לעיתים יש התקפות מחבלים כנגד הנשמות הטהורות... כנגד היהודי שבתוכינו...

אז חברים יקרים הגיע הזמן להשיב אש ולצאת לקרב כנגד אותם מחבלים רוחניים... ובעצם זה שנילחם אפילו מעט נעשה נחת לה' וממילא בזה נצחנו. עלינו לזכור :"מאן נצח מאן דאחיד מאנה קרבה בידוי", כלשון הזהר הקדוש - "מי הוא המנצח? זה המחזיק כלי המלחמה בידיו".

גם אם לא ניצחת לגמרי את המחבלים הרוחניים שליחי היצר שמנסים להחליש את האור של נשמת ישראל, כל תנועה קלה של מאבק יקרה מאוד בעיני ה' וממילא היא עצמה ניצחון.

חברים ובני נוער יקרים!  בפתחו של החופש הגדול יש לנו הזדמנות גדולה לתת פייט! להשיב אש אל מקורות הירי! ולהראות לה' שאנחנו אוהבים אותו ואנחנו לא פריירים! אנחנו נכנסים לתקופה  לא פשוטה של נסיונות וחשוב לא ליפול, ועוד יותר חשוב זה גם אם נפלת, לא להתייאש אלא לקום וללהתחדש!

נזכור שמעט זה גם טוב, וחשוב להחזיק בכל  דבר של קדושה! גם אם לא הצלחת להיות מושלם, וגם אם לא הצלחת להחזיק שלוש תפילות ביום במניין, וסדר לימוד קבוע וכו'...

אל תאמר או הכל או לא כלום!  תחזיק במה שאתה יכול!!!  תמשיך להניח תפילין בכל יום, ואל תוותר! תתפלל לפחות את עיקר התפילה ותשתדל כמה שיותר לעשות עשיה חיובית. עדיף בהתנדבויות, ישוב הארץ וכד'. או לעבוד, או לטייל ברחבי ארץ ישראל... תשתדל כמה שפחות לשקוע בישיבה מול המחשב או הטמבלוויזיה, אל תתמכר לפלפון וכו' - תשאר בן חורין. ה' אוהב אותך.

יש לנו הזדמנות להוכיח לה' שאנחנו הבנים אהובים שלו. בבחירה חופשית וברצון, דווקא כשאין מעלינו כפייה של בית הספר או המורים. ברור שאנחנו נכנסים לשדה קרב ואנו עלולים בחודשיים האלה של נסיונות גם להיפצע.  אבל נחזיק מעמד לא להתיאש ולא להגיע לנוק אאוט - רק לעשות את מה שביכולתנו!

כמדריך טיולים, אחד הצמחים שפגשתי במדבר ולמדתי ממנו המון על השרדות רוחנית נקרא יפרוק. 

ליפרוק יש עלים בצורת פרקים פרקים עגולים שהם בעצם מימיות מלאות במים. כאשר יש שיטפון או גשם היפרוק ממלא את מאגרי המים שבתוכו, ואוגר אנרגיה ומים לשעות הקשות של הצמאון בשרב במדבר... אך כשזה מגיע והוא רואה שהוא מתחיל להתייבש, הוא לא נותן לעצמו להתייבש ולמות בבת אחת, אלא בכל פעם שותה מימיה פרק מתוך העלה, ואז משיל את אותו פרק שהתייבש, אך שומר על  החיות  בשאר הפרקים...

הוא לא אומר או הכל או לא כלום! הוא אומר " מעט זה גם טוב", הוא מחזיק בחיות שהוא כן יכול, וכך למרות שהתייבשו לו כמה פרקים מתוך העלים הוא שמר על "האברים שהנשמה תלויה בהם".  הוא שמר על החיות של עצמו, החזיק במה שהוא כן יכול! תפילין, שיחה עם ה', כמה דקות של לימוד תורה ודברים מעודדים כמו משיבת נפש וכדו'... הוא עבר את תקופת היובש בהצלחה, ובבוא הגשם הוא ממלא מחדש בשמחה את כל המאגרים!

אז א. כדאי  לעשות הרבה עשייה טובה! טיולים , התנדבויות, התיישבות, זיכוי הרבים. לא להכנס למצבי סיכון מול המחשב והפלאפון ב. צריך ללמוד להחזיק מעמד בכל מצב ולא להתיאש ג. צריך ללמוד להשיב אש!!! לא להיות פראייר של היצר. ד. צריך לעשות קורס חובשים ומע"רים מזורז, כדי לדעת לטפל בעצמך ובחבריך אם נפצעת... וגם אם נפלת לקום!!!

אז בואו נשמח את ה'! ניקח רומח רוחני! ונצא לקרב רוחני כנגד המחבלים שלוחי היצר שמנסים להרוג את היהודי שבתוך ליבנו, ולהחליש את רצוננו וכוחנו לעשות את שליחות נשמתנו בקידום הגאולה! באו נראה לקדוש ברוך הוא שאנחנו אוהבים אותו!

פק"ל עצות ללוחם

בפניכם רשימה של עצות ותחבולות בסיעתא דשמיא כדי להתחזק בשמירה על טהרת נשמותינו.

א. מקווה!!! - הזוכה להטהר במקווה מכיר את החוויה המדהימה! אתה נכנס מודאג, לחוץ, עצוב, כבוי, ויוצא: טהור, שמח! מחייך! נשמתך רגועה וזוהרת והשכינה על פניך!

ב. תיקון הכללי!!!  - רבי נחמן גילה עשרה פרקי תהילים שבכוחם לתקן את פגמי הנשמה, ובפרט אם אדם נכשל או נטמא, המליץ באותו היום לטבול ולומר את התיקון הכללי: ושוב לא ידאג!

ג. טהרת המחשבה! ישנו כלל שבמקום שמחשבתו של אדם שם הוא נמצא! ו"המחשבה ביד האדם להטותה כרצונו. ואין שתי מחשבות יכולות להיות בבת אחת!". לכן העצה להרחיק מחשבות ודמיונות שליליים, היא להתמקד בכח במחשבה ודמיון טהורים...  להסתכל או לדמיין פני צדיק, בית המקדש וכליו – מנורה, ארון הברית.. או אותיות שם ה' וכד'.

אפשר להסתכל על הציצית (כדאי תמיד ללבוש ציצית - שכפ"ץ לנשמה, ואשרי הזוכה לפתיל תכלת מהחלזון של אגודת פתיל תכלת), ניתן לשים  מוזיקה  קדושה או להתקשר לחבר, ללכת ארבע אמות, או לומר שמע ישראל (רמ"ח תיבות). אפשר גם לדמיין את אותיות שמע ישראל כאילו רצות לך בסרט על המצח! או פשוט להסתכל על כל דבר שמעביר את מחשבתיך ודמיונך למחשבה טובה וטהורה! (ולא להסתכל אחורה אם המחשבה השלילית עברה).

ד. שיוויתי ה' לנגדי תמיד: בהמשך לצורך למקד את המחשבה והדמיון בדמיון קדוש, ישנה עצה נפלאה שמובאת במשנה ברורה בשם האר"י, לצייר כנגד עיניו או על מצחו את אותיות שם השם י- ה- ו- ה,  זה תמיד טוב ומקדש את האדם, ומעולה גם כדי להחליף דמיון  שלילי, וכן בתפילה. ניתן גם לייחד שם הוי' ושם אדנות בקודש הקדשים מעל ארון הברית ולהמשיך ברכה בציון מהקדוש ברוך הוא לשכינה ולבניה כל ישראל בארץ ישראל.

ה. לדבר עם ה' מכל הלב על כל דבר. בפרט אם אדם מרגיש שנכנס לנסיון, לפתוח פיו בבקשת עזרה מה', להפוך מועקה לזעקה ונפילה לתפילה. אבא אני אוהב אותך תציל אותי!, תשמור אותי שלא אכשל, הצילני נא מיד אחי מיד עשיו. וטוב להזכיר שמות הצדיקים, בזכות  יוסף הצדיק, רשב"י , נ נח נחמ נחמן מאומן... אלוקה דמאיר עננא... בזכות הרב קוק הקדוש... הרב עובדיה, הרב אליהו... ה' תעזור לי לדעת שאני בתוכי טוב ואוהב אותך, תציל אותי מהתקפת המחבלים של היצר החיצוני... שיר המעלות אשא עיני אל ההרים מאין יבוא עזרי... עזרי מעם ה'... (תהילים מסוגל לתשובה) אבא הצילני!
 
ו. כמובן לשים מסננים ומגנים על המכשירים הסלולרים והמחשבים.  רימון,  נטספארק , טלפונים כשרים,  וכד',  ולהשתדל להמנע מסרטים טמבלוויזיה, עיתונים, מראות, ותמונות שנכנסות לדמיון ומשגעות את הנשמה.
 
ז. שמחה, מוזיקה קדושה! הפצה, זיכוי הרבים, ישוב ארץ ישראל ובניינה. חסד... לימוד תורה!  ובפרט עידודים כמו משיבת נפש! ליקוטי תפילות! כל פעולה טובה מצד הקדושה. והעיקר למצוא בכל אדם ובעצמי נקודות טובות, להחיות את נפשי,  ולעולם לא להתייאש, וגם אם נפלת? תקום!!! תתחדש! אפילו אלף פעמים!  ותזכור שה' מתפאר בך, בכל  נקודה ורצון טוב, ובעצם זה שנלחמת  או הרמת עינים לה' אפילו שניה! ניצחת! כי שימחת את ה'!!! תזכור אחי שהנשמה שלך קדושה וטהורה ויש לך תפקיד אלוקי בקידום הגאולה! לשמו הוצנחת לעולם! תשמור על עצמך! ותחזיק מעמד! חזק ואמץ! ה' אוהב אותך!

אחי היקר אם אהבת! תזכה את הרבים! תצלם/ תשתף/ ותפיץ לחברך! וכך נהפוך את הנסיונות לעליות של זיכוי הרבים!!!

אם צריך עצה של חבר, אשמח להיות לעזרתך בס"ד אריה ליפו 050-6562148

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד