בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תנועות נוער ועלון חסידי – פעילות הנוער בבת עין מתרחבת

צעירי בת עין מפעילים תנועות נוער שונות לבנים ובנות בישוב ומוציאים עלון שבועי-תורני ברוח החסידות. בימים ראשון שני הם יוצאים למבצע גיוס המונים. "להביא רוח חדשה בקרב הנוער בישוב"

  • תוכן שיווקי
  • י"ז כסלו תש"פ - 15:35 15/12/2019
גודל: א א א

לימוד חסידות, פעילות לקירוב מלכות ישראל, חוויות לנוער ועוד. תחת השם 'צעירי בת עין' תנועות הנוער  'רץ כצבי' לילדים ובני נוער, ' באתי לגני' לילדות ונערות, בישוב בת עין.

"הרעיון שלנו הוא בעצם להביא רוח חדשה בקרב תושבי הישוב, לעורר את הרוח הישנה, לאורה הוקם הישוב", אומר בשיחה עם הקול היהודי איתמר קוניקוב, מנהל הפעילות ב'צעירי בת עין'.

"מקימי הישוב חלמו להקים ישוב משיחי ישוב שלא מתבלבל מכל הרוחות המצויות בעולם. ישוב שמצמיח רוח חדשה ואיתנה, רוח של גאולה, רוח של אהבת ישראל, רוח של בניין וחיבור אמיתי לארץ ישראל, רוח של חסידות ועבודה שבלב. בקיצור משהו אחר.. מקום קסום..".

לצד תנועות הנוער בנים ובנות, מוציא הארגון לאור מידי שבוע את עלון 'לכתחילה', בו מובאים דברי תורה, עדכונים על פעילות, סיפורים חסידיים ועוד והוא מופץ בקרב תושבי הישוב ובני הנוער בבת עין.

"אנחנו מאמינים שכל שינוי מתחיל בחינוך:, אומר קוניקוב. "צריך להעמיד דור חדש, דור שבאמת רוצה טוב, דור שלא מוותר על קשר לארץ ישראל ולא מוותר על ערכים, דור שמוכן למסור נפש בשביל להוביל את עם ישראל קדימה. כזה נוער אנו רוצים בישוב ולשם אנו חותרים. ב"ה רואים ברכה רבה בפעילות ומדי שבוע פוקדים ילדים רבים את תנועות הנוער שבעזרת ה' יגדלו עוד ועוד".

"פעילות של באתי לגני ורץ כצבי והעלון המקסים לכתחילה מגלים כמה אור יש בישוב הזה", אומר צבי יחזקאלי, ראש דסק ערבים בחדשות 13 המתגורר בישוב. "יש להם אהבת ארץ ישראל בתכל'ס לא רק בכותרות, וכמובן חסידות שהיא דרכינו. יישר כוח, תמשיכו להעשיר את היהלום הפנימי שבתוכנו".

אחד מתושבי הישוב, שילדיו נמנעים על בני הנוער בישוב אומר, כי "זו תנועה מיוחדת שעושה דברים אמיתיים ושונים וחשוב שזה יימשך".

בימים אלו, ראשון ושני, יוצאים אנשי 'צעירי בת עין' למבצע גיוס המונים בכדי להגדיל ולהרחיב את הפעילות שלהם לבני הנוער בישוב.

הרב יצחק גינזבורג, ראש מוסדות גל עיני ורבם של כמה ממייסדי הישוב, שיגר מכתב ברכה. "ברכת ה' על כל התומכים בפעילות החשובה של צעירי בת עין, לרומם את רוח בני ובנות הישוב לעבודת ה' בדרך החסידות ודבקות בארץ אבותינו, מתוך נאמנות לערכים לאורם הוקם הישוב". עוד הוסיף הרב גינזבורג וכתב, כי "אשרי חלקם של כל הזוכים לסייע לכך בגופם ובממונם".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד