בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ספר חדש של 'שיטת הסימנים'

בשבי שומרון נערך השבוע טקס השקת הספר החדש המקל על לומדי הגמרא לזכור את אשר למדו. הרב דב ליאור והרב מאיר מאזוז השתתפו באירוע

  • יח"צ
  • ד' כסלו תשע"ו - 21:34 16/11/2015
גודל: א א א

אמש (ראשון) התקיימה ביישוב שבי שומרון השקת ספר המרכז את ״שיטת הסימנים״ ללימוד הגמרא. על רקע האירוע התקיימה מסיבת הודיה לרגל 14 שנה לניסיון התנקשות בחייו של ראש הישיבה ורב היישוב הרב יהושע מרדכי שמידט.

מטרתה של שיטת הסימנים, היא להעניק ללומד אפשרות קלה לזכור באיזה דף גמרא למד נושא מסויים. כך לדוגמה, הסימן שנתנו יוזמי השיטה לדף מ"ט במסכת פסחים המדבר אודות עניין השידוכים בין משפחות טובות, הוא מזל טוב או משפחה טובה.

הרב מאיר מאזוז נואם באירוע, אמש

בכנס נכחו רבנים, אישי ציבור וקהל רב, בניהם ראש ישיבת כיסא רחמים הרב מאיר מאזוז, רב היישוב קריית ארבע הרב דוב ליאור, ורבנים נוספים. כמו כן נכח באירוע ראש מועצה האזורית שומרון מר יוסי דגן.

את האירוע פתח הרב מאזוז. ״ויקרא בהם שמי בשם אבותיי אברהם יצחק ויעקב, שמי למפרע ראשי תיבות 'יהושע מרדכי שמידט", אמר הרב מאזוז. "ספר "שיטת הסימנים" הוא ספר חשוב שצריך לחזק ולאמץ בכדי לזכור את סימני הגמרא. הרב מאזוז דיבר בשיבחו של הרב שמידט והוסיף, כי "כאן בשבי שומרון אנו נמצאים על הגבול, אבל הגבול עוד התרחב, כל אלה שרוצים לבלע אותנו יבלעו אחד את השני כמו האירוע בצרפת עם דעא"ש".

הרב ליאור והרב מאזוז באירוע, אמש

רבו של הרב שמידט הרב דוב ליאור, אמר כי "הספר הזה בעזרת ה' יביא תועלת ללומדי התורה מכל החוגים". בנוסף התייחס הרב ליאור למצב הביטחוני, "יש יהודים בירושלים שאמרו שאין ליהודי ללכת ברחובות ירושלים לכותל המערבי כי זה סכנת נפשות, הם מהדרין ב"ונשמרתם מאוד לנפשותיכם", אמר הרב ליאור. "התביישתי לשמוע דבר כזה, מי שמפחד שיישאר בבית, למה לפרסם כאלו דברים כלפי חוץ ולהטיל אימה על הציבור?".

הרב מרדכי שמידט סיפר על הנס שארע לו לפני 14 שנים, כאשר ערבי ירה לעברו מרכב חולף 28 קליעים. הכדורים שרטו את ראשו של הרב שמידט אך ברוך ה' לא נפגע בצורה משמעותית.

ראש המועצה האוזרית שומרון יוסי דגן השתתף באירוע

הרב שמידט עם הרב ליאור

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד