בע"ה כ"א אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מירושלים ללונדון ובחזרה

מחנה הקיץ ה-75 של 'זכרון מנחם' יוצא לדרך

  • יח"צ
  • י"ג תמוז תשע"ו - 12:22 19/07/2016
גודל: א א א

140 ילדים חולי סרטן, כ-100 מדריכים מתנדבים, 5 רופאים מומחים באונקולוגיה, 5 אחיות, 4 פסיכולוגים, צוות טכני ומאבטחים ייצאו בתחילת השבוע בטיסת אל על ללונדון למחנה קיץ של זכרון מנחם. במהלך שבוע שהותם במחנה הקיץ יתקבלו הילדים בארמון המלוכה, יבקרו בבית ראש הממשלה ברח' דאוניג 10, ייפגשו עם ראש עיריית לונדון ואישים נוספים. למשתתפי המחנה הוכנה תוכנית גדושה בפעילויות ואטרקציות ייחודיות. בכל יום יתארחו הילדים לארוחת ערב בקהילות יהודיות שונות שביקשו להיות שותפים באירוח הילדים. זהו מחנה הנופש ה-75 המתקיים מאז ייסודו של "זכרון מנחם", המציין השנה חצי יובל שנים לייסודו.

מחנה הקיץ של "זכרון מנחם" יתחיל בירושלים ביום ראשון הקרוב (י"ח תמוז) במלון "גני ירושלים". במהלך שני ימי שהותם במלון מצפים לילדים ימים גדושי פעילות - ביקור בכותל המערבי והשתתפות בפעילות מיוחדת כאורחי מג"ב והימ"מ. ביום שלישי, כ בתמוז, בשעות הבוקר המוקדמת ימריאו הילדים ומלוויהם בטיסת אל על ללונדון.

"קיומו של מחנה נופש קיץ באנגליה, המתקיים מאז שנת תשס"ב (2002), מחייב הערכות מיוחדת", אומר ר' חיים ארנטל, מייסד ומנכ"ל "זכרון מנחם". כך, למשל, לצורך המטופלים שישהו במחנה יוטס ציוד רפואי במשקל 2.5 טון הכולל בי"ח נייד, מעבדות דם, תרופות, מתקני עירוי ועוד. כל הצד הרפואי יפוקח ויטופל ע"י צוות הרפואי בכיר המתלווה לילדים ובהם פרופ' יחיאל שלזינגר, מומחה לזיהומים ומנהל ביה"ח לילדים שערי צדק, רופאים ואחיות אנקולוגיים. חיל האוויר של הוד מלכותה יארח את הילדים במשך יום שלם בשדה תעופה צבאי שיועד במיוחד למטרה זו.

בזכרון מנחם העלו על נס את הירתמותה של חברת אל על למבצע ההטסה של הילדים ומלוויהם. אל על לא חסכה כל מאמץ כדי להעמיד לרשותנו את כל התנאים הדרושים להטסת הילדים, ציין ר' חיים ארנטל. אגודת ידידי זכרון מנחם בלונדון, בפעילותם ההתנדבותית של מר אלי זליגר, בובי גרין ובראיין רזניק נוטלת חלק פעיל בארגון המחנה ובאירוח הילדים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד